کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواستند تا تصویر وکیل قلابی را شناسایی کنند.

در بیست و پنجم فروردین ماه سالجاری، فردی با مراجعه به شعبه ۱۰۲ دادگاه کهریزک و طرح شکایتی عنوان داشت که توسط شخصی که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده، مورد تهدید قرار گرفته و نهایتا مبلغ ۷۰ میلیون تومان را به این شخص پرداخت کرده است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع " جعل عنوان و اقدام کلاهبرداری "، به دستور شعبه ۱۰۲ جزایی دادگاه کهریزک پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: فردی تحت عنوان وکیل دادگستری با تهدید داشتن دستور جلب بنده و انداختن من به زندان، اقدام به گرفتن مبلغ ۷۰ میلیون تومان از من کرد؛ پس از پرداخت این مبلغ، در مراجعه به دادسرا متوجه شدم که این فرد وکیل دادگستری نیست و تحت این پوشش اقدام به تهدید و گرفتن پول از بنده کرده است.


با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که متهم به نام بابک. ق(۴۳ ساله) به هیچ عنوان دارای پروانه وکالت از وزارت دادگستری نبوده و با این وجود، ضمن معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری اقدام به انجام دهها فقره " وکالت " و " کارشناسی رسمی امور ثبتی " بویژه در زمینه املاک کرده است که با توجه به تجمیع اطلاعات بدست آمده در خصوص فعالیت های متهم تحت عنوان وکیل دادگستری، دستگیری «بابک» در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفته و نهایتا وی در منطقه سردار جنگل شناسایی و دستگیر می شود.

متهم پس از دستگیری صراحتا به دهها فقره وکالت و انجام امور کارشناسی در طول سال های گذشته اعتراف و عنوان نمود که با وجود نداشتن پروانه وکالت خود را وکیل دادگستری معرفی و افراد نیز بدون اطمینان از هویت واقعی متهم به عنوان وکیل دادگستری، برای انجام امور حقوقی و قضایی به وی مراجعه کرده اند.

سرهنگ حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: " با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به انجام دهها فقره وکالت و کارشناسی غیرقانونی از سوی متهم و احتمل ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه نمایند. همچنین از شهروندان محترم که از دیگر اقدامات مجرمانه ی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۷۳۹۴۸۲۷۹ در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.