خسارت شدید کولاک به آمریکا و کانادا

به گزارش اختصاصی ملت ایران کولاک بزرگی باعثتخریب بخش های شرقی کانادا و شمال شرق آمریکا شد. در پی این کولاک صد ها هزار خانه بی برق و راههای ارتباطی فلج شده است.
ماساچوست، رود آیلند، نیویورک، کانکتیکات و مین از جمله نواحی هستند که در معرض خطر مستقیم قرار گرفته اند و به میلیون ها ساکن آن هشدار داده شده که از خانه ها بیرون نیایند.
دوال پاتریک، فرماندار ماساچوست، تمامی رفت و آمد های غیر ضروری را در جاده های ایالتی به طور موقت ممنوع اعلام کرده است.
به گفته هواشناسان این طوفان ممکن است بدترین طوفان در دهه اخیر برای ایالت نیو آنگلند باشد.
تا کنون ۵۰۰۰ پرواز توسط شزکت های هوایی لغو شده است که شامل تمامی پرواز های سه فزودگاه اصلی نیویورک می شود. همچنین شرکت قطار های مسافربری Amtrak تمامی خدمات به سمت شمال را به حالت تعلیق در آورده است.
به مردم هشدار داده شده که از سفر کردن و رفتن به جاده بپرهیزند و ضمن ماندن در خانه، به اندازه کافی مواد غذایی و ضروری ذخیره کنند.
قطع بودن برق در بیش از ششصد هزار خانه و مرکز صنعتی در آیالات ماساچوست، رود آیلند و کنتیکت با مشکلات جدی بوجود آورده است. همچنین برق یک نیروگاه هسته ای در ماساچوست از دست رفت و مجبور به خاموشی شد اما مسئولان اعلام کردند خطری در مورد این نیروگاه هسته ای وجود ندارد و ژنراتور های پشتیبان برای سرویس تجهیزات این نیروگاه به کار گرفته شده اند.
بعد از بارش برف سنگین اونتاریو، در شرق کانادا و سواحل دریای اطلس از مهار بند هایی برای مقابله با کولاک و سیل های احتمالی در نظر گرفته شده است.
تا کنون ۲۰۰ نفر در اونتاریو به دلیل تصادفات جاده ای، زخمی و حداقل سه نفر کشته شده اند. در آمریکا نیز یک نفر به خاطر از دست دادن کنترل در هنگام رانندگی جان خود را از دست داد.
پیش بینی ها حاکی از آن است که ارتفاع برف در برخی مناطق به حدود یک متر و سرعت باد به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برسد.
پیش تر سازمان ملی هواشناسی در مورد احتمال وقوع این طوفان هشدار داده بوده است.