به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، ‌ سرهنگ علی مجیدزاده در این رابطه گفت: حوالی ساعت ۴:۲۰ صبح امروز یکشنبه در حوزه استحفاظی حاجی‌آباد به بندرعباس کیلومتر ۳۵، یک دستگاهاتوبوس اسکانیابا ۲۶ مسافر که از اصفهان به بندرعباس در حال حرکت بود ناگهان دچارحریقمی‌شود.

وی افزود: برابر اظارات راننده و مسافران، راننده مذکور در حین حرکت با دودی در قسمت عقب اتوبوس مواجه می‌شود که در پی آن بلافاصله خودرو را متوقف و مسافران را پیاده می‌کند و علی‌رغم استفاده از ۲ کپسول آتش‌نشانی موجود در اتوبوس، آتش مهار نمی‌شود و اتوبوس درآتشمی‌سوزد.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با اشاره به اینکه اتوبوس مذکور مدل سال ۹۰ و متعلق به شرکت تعاونی مسافربری «سیزده آسیا سفر» بود، افزود: خوشبختانه راننده این اتوبوس با هوشیاری سریعا متوجه نقص فنی و آتش سوزی مربوطه می‌شود و مسافران نیز با توجه به هشدارهای قبلی در این خصوص سریعا خود را از اتوبوس نجات می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه اتوبوس مذکور ۱۰۰ درصد دچار سوختگی شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از مسافران صدمه‌ای ندیده است و بررسی‌های اولیه پلیس نشان می‌دهد علت حادثه نقص فنی اتوبوس بوده است.