هفته گذشتهخانوادهخواهر ۷۰ساله شهید لاجوردی با مراجعه به پایگاه چهارمپلیسآگاهیتهران، خبر از ناپدید شدن مرموز این زن دادند.

بررسی های پلیسی نشان می داد روزی که زن سالخورده ناپدید شده بود، در خانه وی کلاس و مراسم مذهبی برپا بود و ساعاتی پس از مراسم وی ناپدید شده بود.

تحقیق از کسانی که در این مراسم حضور داشتند نشان می داد که زن ناپدید شده در سلامتی کامل بوده و امکان اینکه وی در بیرون از خانه به دلیل بیماری دچار حادثه شده باشد، وجود نداشته است. از طرفی او از نظر اجتماعی، موقعیتی مطلوب داشت و بیشتر اوقات در خانه اش کلاس های مختلف دینی و مذهبی برگزار می شد و به همین دلیل بود که خانواده اش می گفتند که ناپدید شدن وی مشکوک است.

درحالی که تحقیقات برای یافتن ردی از زن ناپدید شده ادامه داشت، روز بعد جسد زن سالخورده ای در اطراف شهرستان دماوند پیدا شد. نظریه کارشناس پزشکی قانونی حاکی از آن بود که این زن به قتل رسیده است و پس از اینکه تصویر او در سیستم جامع پلیس ثبت شد، مشخص شد که وی شباهت زیادی به خواهر شهید لاجوردی که از یک روز قبل تر ناپدید شده بود، دارد.

وقتی خانواده زن ناپدید شده جسد را شناسایی کردند و گفتند که قربانی کسی جز مادرشان نیست، تحقیقات پلیسی برای کشف راز جنایت شروع شد. از آنجا که مقتول در شرق تهران زندگی می کرد و جسد در دماوند پیدا شده بود، این فرضیه وجود داشت که وی با نقشه ای از پیش تعیین شده به قتل رسیده است.

کارآگاهان پایگاه چهارم در تحقیقات انجام شده دریافتند که مقتول با کسی در بیرون از خانه اختلاف نداشته اما مدتی بود که با یکی از اعضای خانواده اش بر سر ازدواج او اختلاف داشت. ماجرا از این قرار بود که یکی از بستگان مقتول، با زنی ازدواج کرده بود که مورد تأیید اعضای این خانواده نبود. به خاطر همین موضوع اختلافاتی بین آنها پیش آمده بود و این اختلاف تنها انگیزه ای بود که احتمال داشت در این جنایت وجود داشته باشد.

مأموران که حدس می زدند عروس جوان به خاطر این مخالفت ها از مقتول کینه به دل گرفته باشد، او را بازداشت کردند و به بازجویی از وی پرداختند. این بازجویی ها پس از چند ساعت نتیجه داد و این زن در ادامه تحقیقات به جنایت اعتراف کرد. پس از اعتراف، برای او قرار بازداشت صادر شد و از آنجا که محل پیدا شدن جسد در دماوند بود، متهم در اختیار مرجع قضایی این شهرستان قرار گرفت.