ملت ایران:پرونده مرد متهم به تعرض که به طرز مشکوکی جانش را از دست داده ‌است در حالی بسته شد که تحقیق در مورد مرگ او در دستور کار قرار گرفته است.

زنی یک سال قبل به ماموران خبر داد توسط دو مرد مورد تعرض قرار گرفته ‌است. این زن در شکایت خود گفت: «عاملان تعرض قصد داشتند به دخترم هم تعرض کنند اما من مانع‌شان شدم و همین هم باعثشد به من تجاوز کنند.»

زن میانسال بعد از تشکیل پرونده مقدماتی با دستور بازپرس برای معاینه پزشکی به متخصصان پزشکی قانونی معرفی و یک روز بعد در نامه‌ای کتبی به بازپرس اعلام شد آثار تعرض به این زن دیده شده و مورد تایید قرار می‌گیرد.

با توجه به مدارک موجود پرونده به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و دو مرد جوانی که زن جوان مدعی بود به او تعرض کرده‌اند، بازداشت شدند. این زن جزییات واقعه را چنین توضیح داد: متهمان با دخترم دشمنی داشتند و برای اینکه او را اذیت کنند می‌خواستند او را مورد آزار جنسی قرار دهند.

آنها به زور وارد خانه ما شدند و می‌خواستند سراغ دخترم بروند که من مانع شدم و گفتم اجازه نمی‌دهم این اتفاق بیفتد بنابراین به سمت من آمدند و به من تعرض کردند. در همین حال دو مرد جوان اتهام‌شان را انکار کردند و گفتند ادعای شاکی دروغ است و افرادی که وارد خانه او شدند آن دو نبودند.

در حالی ‌که تحقیقات ادامه ‌داشت، زن شاکی مدعی شد یکی از متهمان به نام احمد در تعرض نقشی نداشت و حسام تنها کسی است که او را مورد آزار قرار داده‌ است. به این ترتیب احمد آزاد شد اما چند روز بعد زنی دیگر علیه او شکایت کرد و گفت توسط احمد و حسام مورد سرقت قرار گرفته است. زن جوان گفت: آنها به ماشین من حمله کردند و هرچه داشتم با خود بردند، آنها لپ‌تاپ و مدارک شناسایی و پول‌هایم را سرقت کردند.

در حالی ‌که تحقیقات برای بازداشت دوباره احمد آغاز شده ‌بود، پلیس متوجه شد این مرد در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داده‌ است اما تحقیقات پلیس نشان می‌داد این تصادف عادی نیست و به نظر می‌رسد احمد به عمد به قتل رسیده ‌است.

کارشناسان راهنمایی و رانندگی نیز بعد از بررسی صحنه حادثه اعلام کردند نحوه تصادف به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد ساختگی است و به همین دلیل هم احتمال اینکه احمد کشته ‌شده باشد، بسیار زیاد است.

ماموران در ادامه متوجه شدند نحوه ورود راننده ضارب به خیابان محل حادثه هم طوری بوده که به نظر می‌رسد فقط به قصد کوبیدن خودرو به احمد به آن خیابان پیچیده و بعد از تصادف نیز به سرعت فرار کرده است. گفته‌های شاهدان نیز فرضیه عمدی بودن تصادف را تقویت کرد.

بازپرس پرونده با توجه به این سرنخ‌ها دستور بررسی وضعیت جسد را صادر کرد. معاینه جنازه نشان ‌داد این جوان در حالت ایستا قرار داشته که ماشین با او برخورد کرده‌ و میزان ضربات و شدت برخورد و سرعت ماشین همگی بیانگر آن است که قتل به دلیل تصادف غیرعمدی نبوده‌ است. کارآگاهان در ادامه حسام را مورد بازجویی قرار دادند.

او گفت نمی‌داند این قتل کار چه کسی بوده اما احمد دشمنان زیادی داشت و چون فرد سابقه‌داری بود خیلی‌ها با او دعوا کرده ‌بودند اما نمی‌تواند کسی را به عنوان مظنون معرفی کند. حسام گفت: زمانی که احمد به قتل رسید من در بازداشت بودم چون در مورد پرونده من هنوز رای صادر نشده‌ بود اما احمد آزاد بود و بعید نیست یکی از کسانی که با او دعوا کرده مرتکب قتل شده‌‌ باشد.

این اتفاقات در شرایطی رخ داد که قضات شعبه ۷۹ همچنان به پرونده تعرض رسیدگی می‌کردند و زمانی که احمد را به دادگاه احضار کردند از مرگ او مطلع شدند و بنابراین پرونده با یک متهم مورد رسیدگی قرار گرفت و حسام پشت میز محاکمه قرار گرفت. این جوان به هیات قضات گفت تعرض کار او نبود و این اتهام را قبول نمی‌کند.

از آنجایی که احمد کشته ‌شده ‌بود و زن شاکی هم نتوانست مدارک کافی برای اثبات گناهکار بودن متهم به دادگاه ارایه کند، رای بر برائت متهمان صادر شد اما پرونده در مورد سرقت همچنان باز ماند.

این در حالی بود که شاکیان پرونده به عدد سه رسیده‌ و دو شاکی جدید مدعی بودند از سوی احمد و حسام مورد سرقت قرار گرفته‌اند. روز گذشته جلسه محاکمه حسام در خصوص اتهام سرقت برگزار شد.

روشن نماینده دادستان در این جلسه گفت: هرچند متهم ردیف اول این پرونده یعنی احمد جان خود را از دست داده اما مدارک در مورد اتهام هر دو متهم از نظر دادسرا کافی است و از آنجایی که احمد فوت شده، بنابراین پرونده او بسته شده اما در مورد حسام دادسرا بر شکایت خود باقی است.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد و دفاعیات خود را مطرح کرد و ادامه رسیدگی به بعد موکول شد.

شرق