به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، سرهنگ ناصر اصلانی گفت: در پی ورود یک پرونده تحت عنوان نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی این فرماندهی مبنی بر جلب و دستگیری متهمی به نام علی دایر بر صدور یک فقره چک بلامحل به مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال و جعل ۳۳ فقره جواز کسب و دریافت وام کلان از بانک ملی به واسطه جواز کسب‌های مجعول و تحصیل مال نامشروع و کلاهبرداری پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

با توجه به شکایت شاکی و گواهی عدم پرداخت وجه چک و استعلام‌های واصله از وزارت صنایع و معادن و بانک ملی ایران برای متهم قرار بازداشت موقت صادر شد که ماموران این پلیس با توجه به اینکه احتمال فرار متهم متصور بود بلافاصله از طریق شماره تلفن متهم موقعیت نامبرده را از طریق اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی شناسایی و ردگیری کردند.

پس از انجام تحقیقات بی‌وقفه و تیز هوشی مأموران پلیس، مخفیگاه متهم نامبرده شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت که نهایتاً در ساعت ۱۶ روز چهارشنبه وی در مخفیگاه خود در شهریار، پشت پارک کودک شناسایی و دستگیر شد.

متهم به پلیس آگاهی منتقل شد و پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی، نسبت به بزه ارتکابی اعتراف کرده و اعلام کرد که از این طریق حدوداً ۲ میلیارد تومان وام گرفته و جواز کسب‌های مجعول توسط دامادش بنام اسماعیل جعل شده است.

متهم اعلام کرد حاضر به عودت پول به بانک ملی است. از سوی دیگر داماد این متهم تحت تعقیب قرار داشته و موضوع تحت رسیدگی و ارجاع به مراجع قضایی است.