ملت ایران: مردی معتاد به شیشه که دختر ۶ساله خود را با پرت کردن از طبقه سوم به قتل رسانده است در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می‌رود.

تحقیقات درباره این جنایت از آبان سال‌گذشته آغاز شد و اکنون با مجرم شناخته شدن پدر مقتول برای وی کیفرخواست صادر شده و پرونده در اختیار قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفته است.

ساعت ۲۰ روز ۱۶‌آبان سال قبل اهالی ساختمانی در خیابان شهرآرا وقتی صدای فریادها و کمک‌خواهی دختر ۶ ساله‌ای را که در همسایگی‌شان زندگی می‌کرد، شنیدند مقابل واحد آپارتمانی محل سکونت او رفتند.

با کوبیدن به در از پدر وی خواستند در را باز کند اما این مرد به درخواست همسایه‌های خود اعتنایی نکرد. لحظاتی بعد مرد رفتگری که در مقابل این ساختمان مشغول کار بود ناگهان صحنه دلخراشی را دید و مشاهده کرد مردی در طبقه سوم در حالی‌که دختر خردسالی را در آغوش دارد روی بالکن ایستاده است و دخترک مرتب جیغ می‌کشد.

مرد میانسال ناگهان دختر را از بلندی پرتاب کرد و دختر به محض افتادن روی زمین جانش را از دست داد. رفتگر شهرداری که از دیدن این صحنه شوکه شده بود با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و واقعه را تعریف کرد. دقایقی بعد تیمی از ماموران کلانتری کوی نصر خود را به محل حادثه رساندند و وقتی به طبقه سوم رفتند دیدند در واحد هنوز بسته است و اهالی پشت آن تجمع کرده‌اند. ماموران بالاخره وارد خانه شدند و مرد صاحبخانه را که محسن نام دارد بازداشت کردند. در ادامه معلوم شد مقتول؛ فرزند او درسا نام دارد.

متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت و به ارتکاب جنایت اقرار کرد. او گفت: «من به ماده مخدر شیشه و الکل اعتیاد دارم و به همین دلیل نیز مدتی قبل از شرکتی که در آن کار می‌کردم اخراج شدم، همسرم نیز با اعتیاد من به‌شدت مشکل داشت و بعد از مدتی درگیری و کشمکش طلاق گرفت البته حضانت درسا به من سپرده شد.»

محسن در ادامه اعترافاتش گفت: «من بعد از جدایی از همسرم با زنی به نام فریبا آشنا شدم و او را به عقد موقت خودم درآوردم. فریبا از آن به بعد به خانه ما رفت و آمد داشت اما درسا از او خوشش نمی‌آمد و به همین دلیل همیشه دردسر و مشکل درست می‌کرد و ما مرتب سر این موضوع با هم بگومگو می‌کردیم.

روز حادثه در حالی‌که من و دخترم در خانه تنها بودیم باز هم بحثفریبا پیش آمد من قبل از آن شیشه مصرف کرده بودم و حالت طبیعی نداشتم برای همین به جان دخترم افتادم و بالاخره او را به خیابان پرت کردم.»

پرونده متهم پس از ثبت اعترافات او در شعبه اول دادسرای جنایی مراحل قضایی را طی کرد و محسن در جلسات بازپرسی جزییات جنایتش را به طور کامل شرح داد. همچنین مادر درسا با توجه به اینکه بنا به قانون نمی‌تواند برای پدر فرزندش تقاضای قصاص کند، اعلام کرد خواستار دریافت دیه است.

بازپرس پرونده بعد از اتمام تحقیقات مقدماتی محسن را مجرم شناخت و به این نتیجه رسید که او در سلامت روانی، دخترش را به عمد به قتل رسانده است.

پس از آن نماینده دادستان تهران به بررسی مجدد پرونده پرداخت و او نیز جرم متهم را قتل عمد تشخیص داد و در نهایت قضات دادگاه کیفری استان تهران وظیفه محاکمه محسن را برعهده گرفتند. جلسه دادگاه به‌زودی برگزار خواهد شد و مرد فرزندکش از خودش دفاع خواهد کرد.

شرق