به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، محمد هادی بلالی صبح چهارشنبه در کمیسیون امور اجتماعی شورای شهر این شهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام و شروع هفته وحدت، گفت: انسان دارای دو بعد مادی و معنوی است که در جوامع امروزی بیشتر انسانها به دنبال بعد مادی هستند در صورتی که اصالت روح انسان روحانی و معنوی است.

وی افزود: طبق فرمایشات اخیر رهبر انقلاب که تأکید بر سبک زندگی اسلامی داشتند، همه امکانات و روشها و برنامه ریزی ها باید در جهت ترویج و تثبیت سبک زندگی اسلامی در جامعه باشد و دنبال کردن سبک زندگی مدرنیته فعلی بدون در نظر بعد اسلامی برای رفع مشکلات اجتماعی راهی عبس و بیهوده است.

بلالی تصریح کرد: دراین راستا خانواده ها در تربیت صحیح افراد جامعه نقش بسزایی دارد و می توانند با آموزش های لازم مسیر تعالی زندگی افراد را هموارتر کرد و کاهش معضلات اجتماعی را شاهد باشیم.

معاون فرماندار رودان اضافه کرد: تا کنون دو کارگروه تخصصی با موضوعیت معضلات اجتماعی این شهرستان برگزار شده که همگامی و برخورداری از خرد جمعی همه دستگاهها و نهادها را می طلبد.

این مسئول با اعلام اینکه ۷۲۲ نفر در این شهر تحت درمان اعتیاد قرار دارند، اظهارداشت: از این تعداد ۲۰ نفر خانم هستند و ۵۱۹ نفر این آمار را افراد ۲۵ تا۵۰ سال هستند و ۵۵ نفر دیگر در سن زیر ۲۵ سال و ۱۴۸نفر نیز بالای ۵۰سال قزار دارند.

وی به رشد سه برابری آمار اقدام به خودکشی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد آمار اقدام به خودکشی در بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند. سنین زیر ۲۰سال دارای آمار ۳۵ درصد و افراد بالای ۴۰ سال نیز آمار ۱۵ درصد را ثبت کردند.

بلالی به آمار طلاق در شهرستان رودان نیز اشاره کرد و گفت: طلاق در سال ۸۲ در این شهرستان دارای ۲۰ تا ۳۰ پرونده بود ولی طبق آمار در شش ماهه نخست امسال شاهد رشد ۱۰ برابری طلاق هستیم و با این روند احتمال رسیدن به مرز ۲۰۰ درصد نیز دور از انتظار نیست.

معاون فرماندار رودان بیان داشت: آموزش های خانواده ورجوع به مذهب می تواند از مهمترین راهکاره های کاهش معضلات اجتماعی نام برد.

این مسئول خواستار حضور پر رنگ تمامی مسئولان و نهادهای جامعه در کاهش معضلات اجتماعی شد.