به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا: رییس پلیس فتای گیلان از دستگیری فردی که در پوشش فضای مجازی اقدام به ترویج فرهنگ ابتذال کرده بود، خبرداد.

سرهنگ ایرج محمدخانی در گفت وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر گفت: در راستای اهداف پلیس فتا و برقراری امنیت و آرامش هموطنان در فضای مجازی، تیم رصد این پلیس در گشت زنی های شبانه روزی خود در فضای مجازی، وب سایتی را شناسایی کرد که مبادرت به انتشار محتوای غیر اخلاقی و ترویج فرهنگ ابتذال غرب کرده بود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان، افزود: با شناسایی این سایت، تلاش برای شناسایی عامل اصلی آن به صورت ویژه در دستورکار ماموران قرار گرفت و سرانجام آنان با پی جویی های فنی و پلیسی انجام شده آدرس مدیر اصلی این سایت را شناسایی و پس از اخذ مجوزهای لازم قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه، وی را در غرب استان گیلان دستگیر کردند.

محمدخانی اضافه کرد: در بازرسی از منزل متهم یک دستگاه لپ تاپ، دو دستگاه رایانه، سه عدد فلش مموری و مقادیری سی دی کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه متهم دربازجویی های پلیس با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی معترف شد، گفت: وی پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضایی به

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت انتقال داده شد.

محمد خانی در این راستا به آن دسته از مدیران وب لاگ ها و وب سایت های اینترنتی که در پوشش فضای مجازی اخلاق و عفت عمومی جامعه را هدف گرفته اند هشدار داد و افزود: برخورد پلیس فتا با این گونه هنجار شکنان برخورد جدی، قاطع و قانونی خواهد بود.