به گزارش ملت ایران به نقل از جام‌جم، دوازدهم مرداد امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران تماس گرفت و خبرداد دزدی وارد خانه‌شان شده و قصد جان همسرش را دارد.
در پی این تماس، ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی با هماهنگی سرهنگ بستو، رییس کلانتری عازم محل حادثه در شمال تهران شدند.
ماموران با حضور در محل، از سارق خواستند با رها کردن زوج صاحبخانه خود را تسلیم کند، اما خبری از مرد سارق نبود.

دستگیری متهم

در این موقع ماموران متوجه سایه مردی روی دیوار شدند که در حال پریدن از تراس طبقه اول مجتمع به خیابان بود.
ماموران بلافاصله دزد فراری را تعقیب و او را در خیابان دستگیر کردند. آن‌گاه متهم و زوج شاکی به کلانتری منتقل شدند.
متهم قصد جان زوج صاحبخانه را داشت
در تحقیق از زوج شاکی معلوم شد، مرد خانواده در آشپزخانه بوده، که دزد جوان وارد خانه‌شان شده و با ورود به اتاق خواب همسرش، قصد سرقت اموال و طلایشان را داشته که او با شنیدن فریاد همسرش به اتاق خواب رفته که در این هنگام مرد سارق با تهدید صاحبخانه و همسرش بی‌آن‌که اموالی سرقت کند، فرار کرده است.
در ادامه تحقیق از متهم وی ادعا کرد معتاد بوده و پس از توهم ناشی از مصرف ماده مخدر شیشه به اشتباه وارد این ساختمان شده است.
متهم سابقه دار بود در پی اظهارات متناقض متهم، ماموران در استعلام از سوابق کیفری وی متوجه شدند او به اتهام سرقت منازل و خرید و فروش مواد مخدر چند بار دستگیر و در زندان‌های جهرم، اهواز و لاهیجان دوران محکومیتش را گذرانده و چندی پیش از زندان آزاد شده است.
با مشخص شدن سوابق کیفری متهم، او اعتراف کرد برای سرقت وارد خانه شاکی شده است.

اعتراف به دزدی از منازل
متهم با اشاره به نحوه سرقت‌هایش گفت: با شناسایی مجتمع‌های آپارتمانی ساعاتی پیش از سرقت زنگ در منازل را به صدا در می‌آوردم و سپس با اطمینان از این که کسی در خانه حضور ندارد، وارد آپارتمان‌ها شده و با باز کردن قفل در، طلا و پول می‌دزدیدم.

متهم اضافه کرد: در این سرقت، از طریق پنجره باز آپارتمان وارد خانه شدم و به گمان این که کسی در منزل نیست ابتدا وارد اتاق خواب شدم و زنی را دیدم که وحشت کرد و داد و فریاد راه انداخت. با تهدید از او ‌خواستم آرام باشد و پول و طلایش را در اختیار من قرار دهد.
متهم یادآور شد: در همین موقع مرد صاحبخانه سررسید که با او هم درگیر شدم و با تهدید قصد جان هردو را داشتم، اما با شنیدن صدای آژیر پلیس در محله اقدام به فرار کردم.
بنابراین گزارش، برای متهم قرار قانونی صادر شد. او برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. شهروندانی که در دام این سارق گرفتار شده‌اند می‌توانند برای شکایت از متهم به پلیس آگاهی مراجعه کنند.