کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان کرمانشاه چند روز قبل وقتی مطلع شدند قتلی در منزلی مسکونی رخ داده است، به محل اعلام شده رفتند و جنازه مردی حدودا ۴۰ساله را مشاهده کردند که آثار چند بریدگی در نقاط حساس بدنش مشهود و مشخص بود وی با ضربات جسمی برنده و نوک‌تیز مانند چاقو از پادرآمده است. نکته‌ای که برای کارآگاهان به معما تبدیل شد این بود که مقتول عریان بود و از طرفی در لباس‌هایش نیز هیچ مدرک شناسایی وجود نداشت.

افسران جنایی وقتی جیب‌های لباس مرد ناشناس را بازرسی کردند سوییچ خودرویی را یافتند و با رفتن به خیابان و جست‌وجو در میان اتومبیل‌های پارک شده دریافتند کلیدها متعلق به یک دستگاه پراید است. آنان در ادامه در ماشین را باز کردند و با تفتیش آن گواهینامه‌ای را یافتند که عکس روی آن شبیه به مقتول بود به این ترتیب هویت قربانی به نام «نیما» فاش شد. بعد از اینکه اولین مانع در مسیر تحقیقات برداشته شد ماموران سراغ زن و شوهری رفتند که قتل در منزل آنها رخ داده بود. بازجویی و تحقیق از آن دو فاش کرد جنایت توسط زن ۲۷ساله به نام مریم انجام شده است.

مریم پس از انتقال به پلیس آگاهی در اعترافاتش گفت: «من همراه دختر سه ساله‌ام در خانه بودم که مردی به زور وارد منزل شد، هرچه داد و فریاد راه انداختم و سعی کردم او را بیرون کنم نتوانستم. آن مرد قصد داشت به من تعرض کند و حتی لباس‌هایش را هم برای این کار درآورد هیچ راه فراری نداشتم و نمی‌توانستم خودم را از دست او نجات بدهم در همان لحظات چاقویی را برداشتم و برای اینکه آن مرد را از خودم دور کنم چند ضربه به او زدم، آن مرد همچنان تقلا می‌کرد تا به هدفش برسد اما وقتی خون جاری شد دیگر توانش را از دست داد و روی زمین افتاد، او خیلی زود جان باخت. من که به شدت ترسیده بودم سریع با شوهرم تماس گرفتم و واقعه را به او اطلاع دادم. وی هم از محل کارش بیرون آمد و بعد از رساندن خودش به خانه و دیدن شرایط با پلیس تماس گرفت و ماموران را از ماجرا باخبر کرد.» این زن در ادامه اعترافاتش گفت: «من آدمکش نیستم و اصلا نمی‌خواستم کسی را به قتل برسانم اما این مرد قصد داشت به من تعرض کند و به همین دلیل هم دست به چاقو بردم.»

در ادامه تحقیقات خانواده نیما به پزشکی قانونی فراخوانده شدند و با رویت جنازه هویت او را تایید کردند. در حال حاضر تحقیقات پلیسی برای افشای سایر ابعاد این قتل ادامه دارد و کارآگاهان درصدد هستند تا فاش کنند نیما آیا از قبل مریم را می‌شناخت و با او در ارتباط بود یا اینکه بعد از شناسایی وی به عنوان زنی خانه‌دار تصمیم گرفته بود به او تجاوز کند. ماموران همچنین بررسی فرضیه دیگری را نیز در دستور کار دارند و این احتمال را که گفته‌های مریم درباره انگیزه‌اش از قتل صحت نداشته و سناریویی ساختگی باشد را از نظر دور نگه نداشته‌اند. بنابر این گزارش اکنون مریم در بازداشت است و اطلاعات تکمیلی به‌زودی در پرونده اتهامی وی ثبت خواهد شد.