ملت ایران، به گزارش سرویس حوادثجام نیوز، مقامات بهداشتی سوئد در حال تلاش برای سرعت بخشیدن به فرایند ممنوعیت یک داروی(ماده مخدر) جدید هستند. این ماده مخدر که فروش آنلاین آن در سوئد بسیار رایج شده است، از آغاز ماه ژوئیه تا بحال منجر به کشته شدن ۱۴ جوان سوئدی شده است.

" اندرس پرسون "، پژوهشگر موسسه ملی بهداشت عمومی سوئد در این خصوص می گوید: اغلب اینگونه مواد با چندین پودر و یا قرص شیمیایی دیگر مخلوط می شوند و خاصیت مرگباری پیدا می کنند و مردم بدون آنکه دانشی کافی از آن ها داشته باشند از این مواد مخدر استفاده می کنند. وی افزود: مرگ این ۱۴ جوان نشان دهنده آن است که اگر فروش آنلاین این داروی مخدر ممنوع نشود، در آینده شاهد کشته شدن جوانان بیشتری در سوئد خواهیم بود.

روزنامه سوئدی دگنز نیتر(Dagens Nyheter) در این باره اعلام کرد، روند قانونی برای ممنوعیت هر یک داروهای جدید چندین ماه به طول می انجامد اما مقامات بهداشتی سوئد گفته اند که آنها برای IT - ۵ اولویت ویژه ای را در نظر گرفته اند.

بر اساس گزارش تحقیقی که توسط شبکه چهار تلویزیون سوئد پخش شد، در دهه گذشته، حدود ۵۰۰ نفر در سوئد بر اثر مصرف اینگونه داروهای مخدر که به صورت آنلاین به فروش می رسد، کشته شده اند.