به گزارش ملت ایران به نقل از جام جم، رسیدگی به این پرونده شهریور ۸۸ در پی شکایت یک زن تهرانی مبنی بر سرقت طلا و جواهراتش از صندوق امانات یکی از بانک ها در شمال تهران در دستور کار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

شاکی گفت: مدتی پیش برای اطمینان خاطر و جلوگیری از سرقت اموالم، تصمیم گرفتم با اجاره صندوق امانات یکی از بانک ها در شمال تهران، اسناد ملکی، سکه و طلا و جواهرات خانوادگی ام را آنجا نگهداری کنم.

شاکی با اشاره به نحوه سرقت اموالش گفت: چند روز پیش از دزدیده شدن اموالم، تعدادی از طلاهایم را از صندوقم برداشتم و دو روز بعد از آن، هنگام گذاشتن بخشی از طلاهایم در صندوق امانت پس از باز کردن در صندوق متوجه سرقت ۶۰ عدد سکه طلا و صندوقچه طلا و جواهراتم به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان شدم.

وی اضافه کرد: بشدت شوکه شده بودم و باور نمی کردم اموالم به سرقت رفته است.

با صدای فریاد های من، یکی از کارمندانی که مسوول واحد صندوق امانات بانک بود، سراسیمه به من نزدیک شد و وقتی ماجرا را برای او بازگو کردم، ادعا کرد حتما اموال را به مکان دیگری انتقال داده و فراموش کرده اید.

در پی این شکایت، پرونده ای تشکیل و تحقیق در این باره آغاز شد. در مرحله بعدی، با توجه به این که شاکی از کارمند صندوق امانات شکایت کرده بود، زن کارمند بازداشت شد. این زن در بازجویی پلیسی ادعا کرد از سرقت اموال شاکی خبر ندارد.

در حالی که تحقیق از این زن ادامه داشت، دو مرد دیگر نیز که دارای صندوق امانات در همان بانک بودند، با حضور در مرکز پلیس، شکایت های مشابهی را ارائه کردند.
دو سرقت مشابه دیگر از صندوق امانات بانک
یکی از شاکیان که پزشک بود، درباره نحوه سرقت اموالش گفت: وقتی برای بررسی اموالم به واحد صندوق امانات بانک رفته بودم، متوجه شدم ۲۰۰ عدد سکه و مقادیری یورو و دلارهایم دزدیده شده است.

این در حالی بود که کلید را فقط من داشتم و یدک آن در اختیار بانک بود. در ادامه تحقیق معلوم شد، پول و طلای میلیونی شاکی دیگر نیز از صندوق امانات به طرز مرموزی سرقت شده است.

ماموران با اطلاعات به دست آمده از شاکیان متوجه شدند، هر سه شاکی در صندوق امانات یک بانک، اموال خود را نگهداری می کردند و سرقت ها در روز های متفاوت اتفاق افتاده است. زنی که کارمند بانک بود در بازجویی مجدد ادعا کرد از سرقت اموال دو شاکی دیگر نیز بی خبر است.
دستگیری یک مظنون
به این ترتیب برای این زن به اتهام خیانت در امانت قرار قانونی صادر شد، اما تحقیقات پلیس برای دستگیری سارق صندوق های امانات بانک ادامه داشت تا این که تابستان سال گذشته ماموران اطلاع یافتند یک مرد بخشی از اموال دزدیده شده را در بازار فروخته است.

به این ترتیب با مشخص شدن هویت این مرد، او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و در یکی از محله های مرکزی شهر شناسایی و دستگیر شد.

متهم اضافه کرد: به دلیل آن که مرتب در محل نگهداری صندوق امانات رفت و آمد می​کردم در فرصتی که به​دست آوردم اموال مالباختگان را سرقت و اقدام به فروش طلاهای امانتی کردم.

بنا بر این گزارش، در پی اظهارات متهم برای او قرار قانونی صادر شد. با پایان یافتن تحقیقات پلیسی، پرونده با صدور کیفرخواست برای مرد سارق و کارمند واحد صندوق امانات بانک دولتی به شعبه ۱۰۴۴ مجتمع قضایی قدوسی تهران ارسال شد. قرار است متهمان بزودی محاکمه شوند.