مردی بعد از اینکه زنان جوان را به عنوان مسافر سوار خودرواش می‌کرد با تهدید آنان را مورد آزار جنسی قرار می‌داد و اموال‌شان را می‌ربود.

به گزارش شرق زن جوانی ساعت ۲۲ روز ۱۲ آذر سال گذشته با مراجعه به کلانتری فرجام به ماموران اعلام کرد توسط راننده خودرو پراید سفیدرنگی مورد سرقت و آزار و اذیت قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، اداره شانزدهم پلیس آگاهی مسوول تحقیق در این خصوص شد.

شاکی وقتی تحت بازجویی قرار گرفت به کارآگاهان گفت: «ساعت ۱۸ روز حادثه پس از تعطیلی محل کارم در میدان آجودانیه به قصد رفتن به منزل، سوار پراید سفیدرنگ شدم و از راننده خواستم به سمت اتوبان امام علی برود. راننده بعد از طی مسافتی، مسیر خود را تغییر داد و در خیابانی خلوت توقف و درهای خودرو را قفل کرد. من که ترسیده بودم، تلاش کردم از ماشین پیاده شوم اما درها از داخل باز نمی‌شد. در این زمان راننده گردنبندم را پاره کرد و قصد آزار و اذیت مرا داشت که در برابر او مقاومت کردم. آن مرد با اسپری اشک‌آور و چاقو شروع به تهدید من کرد و با ضرب و جرح و کشیدن موهایم مرا مورد اذیت و آزار قرار داد. سپس تمامی وسایل همراهم، شامل گوشی تلفن همراه، دفترچه حساب بانکی، گردنبند طلا، عابربانک و وجوه نقد را سرقت کرد و در حالی‌که مدعی شده بود از من فیلم تهیه کرده است تهدید کرد اگر موضوع را به پلیس یا شخص دیگری اطلاع بدهم، آبرویم را خواهد برد و سپس شروع به حرکت کرد و به اتوبان ارتش رفت. او قبل از رسیدن به شهرک محلاتی در خودرو را باز و مرا به بیرون پرتاب کرد. در آن لحظه به علت ترس و وحشت فراوانی که داشتم، نتوانستم شماره پلاک پراید را بردارم اما دو زن که سوار یک ریو بودند صحنه پرت شدن من را دیدند. آنها پس از اطلاع از موضوع، مرا به خانه رساندند و سپس تصمیم گرفتم به پلیس شکایت کنم.»

کارآگاهان همزمان با آغاز تحقیقات برای شناسایی خودرو پراید و راننده آن، به بررسی شکایت‌های مشابه دیگر با موضوع «سرقت مقرون به آزار و اذیت» پرداختند و موفق به شناسایی دو قربانی دیگر شدند.

تحقیقات انجام‌شده از این دو شاکی جدید پرونده نشان داد آنها نیز چند روز قبل و توسط راننده پراید سفیدرنگی مورد سرقت، ضرب و جرح و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

یکی از شکات در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «ساعت ۱۸:۳۰ روز نهم آذر به عنوان مسافر سوار پراید صندوق‌دار سفیدرنگی شدم. راننده در خیابان دارآباد به بهانه شلوغی ترافیک داخل کوچه‌های فرعی رفت. زمانی که متوجه نیت راننده شدم با خواهش و التماس سعی کردم خود را نجات بدهم اما آن مرد بدون توجه به التماس‌هایم، با تهدید اسپری اشک‌آور اقدام به زورگیری و آزار و اذیت من کرد. در لحظه‌ای که راننده مرا از ماشین به بیرون پرت کرد، توانستم شماره پلاک پراید را به خاطر بسپارم.»

شاکی دیگر پرونده نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «ساعت۲۰:۳۰ روز نهم آذر در منطقه آجودانیه مقابل ساختمان شهرداری منتظر تاکسی بودم که به عنوان مسافر سوار پراید سفیدرنگی شدم. راننده آن در یکی از کوچه‌های آجودانیه از من زورگیری کرد و یک جفت گوشواره، دو حلقه انگشتر طلا و همچنین مبلغ ۳۰‌هزار تومان وجه نقد و دو عدد عابربانک مرا به‌همراه رمزهای آنها سرقت کرد و پس از آن نیز مرا مورد آزار جنسی قرار داد سپس در اتوبان امام علی پیاده‌ام کرد و از محل متواری شد.»

کارآگاهان در این مرحله با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده درخصوص مشخصات ظاهری راننده پراید که بنا بر اظهارات شکات فردی قوی‌هیکل و دارای قدی بلند بود، از او چهره‌نگاری کردند. در ادامه تحقیقات با توجه به سرقت عابر بانک‌های متعلق به مالباختگان کارآگاهان پس از شناسایی محل‌های برداشت وجوه نقد از حساب‌های سه زن جوان و بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته بانکی موفق به تهیه اولین تصویر واقعی از متهم تحت تعقیب خود شدند و سپس با ردیابی پراید موردنظر ضمن شناسایی هویت مالک خودرو و محل سکونت او اطلاع پیدا کردند خودرو متعلق به زنی است که آن را در اختیار فرزند ۳۰ساله خود به نام محمدرضا قرار داده است و محمدرضا با آن مسافربری می‌کند. سرانجام متهم چند روز قبل حین تردد با خودرو پراید در منطقه نارمک دستگیر و در بازرسی از خودرو علاوه بر کشف اسپری گاز اشک‌آور عابر بانک‌های متعلق به دو نفر از مالباختگان نیز پیدا شد. پس از انتقال محمدرضا به پلیس آگاهی بلافاصله مواجهه حضوری بین متهم و شکات پرونده انجام شد و هر سه نفر بار دیگر متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

محمدرضا نیز به هر سه فقره سرقت مقرون به تهدید و آزار و اذیت اعتراف کرد و گفت: «حدود چهار ماه پیش در حال رفتن به خانه بودم که در میدان آجودانیه یک زن جوان را دیدم که منتظر تاکسی ایستاده بود. با ماشین به سمتش رفتم و او گفت به سمت بزرگراه امام علی می‌رود. او را سوار کردم. مقداری که حرکت کردم به داخل کوچه‌ای فرعی و خلوت پیچیدم و به او گفتم کیف و پول‌هایش را به من بدهد بعد اسپری را به سمتش گرفتم و حدود ۲۰‌هزار تومان وجه نقد همراه وی را به همراه یک عدد گوشی تلفن همراه و یک کارت عابر بانک از او سرقت کردم و سپس او را مورد آزار و اذیت قرار دادم.» متهم در ادامه جزییات دو جرم دیگرش را نیز شرح داد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران با تایید این خبر گفت: «با توجه به شناسایی متهم از سوی هر سه شاکی پرونده و همچنین اعتراف صریح این مرد به ارتکاب سرقت‌های مقرون به تهدید و آزار و اذیت، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر شده و متهم برای شناسایی دیگر جرایم احتمالی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته است بنابراین از تمامی شهروندان به‌ویژه زنان جوان که به این شیوه و توسط سرنشین خودرو پراید سفیدرنگ صندوق‌دار مورد زورگیری، ضرب و جرح، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند درخواست می‌شود برای شناسایی متهم و طرح شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.