فرمانده انتظامی استان فارس جزئیات حمله روز شنبه، گروهی از افراد ناشناس به خودروی حامل متهمان به قصد ربودن آنها را شرح داد.

سردار سرتیپ پاسدار سیروس سجادیان صبح یکشنبه در تشریح جزئیات این خبر گفت: در شهریور ماه امسال، سه تن که دو نفر آنان بلوچ و یک نفر شیرازی بود، کودکی را در شیراز ربوده و به زاهدان منتقل می کنند که با اقدامات به موقع پلیس، آدم ربایان دستگیر و کودک ربوده شده آزاد می شود.

وی اضافه کرد: این افراد در تاریخ ۳۰ آذرماه(روز شنبه) قرار بود به دادگاه منتقل شوند که در مسیر انتقال، یک پژو با نزدیک شدن به یکی از اتومبیل های انتقال متهمان، اقدام بهتیراندازیبه قصد متوقف کردن اتومبیل و رهاسازی و ربودن متهمان می کند که با مقاومت نیروهای پلیس، خودرو متوقف شده و حمله کنندگان ضمن تیراندازی به سمت نیروهای پلیس و مردم، متواری می شوند.

سجادیان گفت: در این حادثه و در پی تیراندازی به یک دستگاهاتوبوسخط واحد، دو زن از سرنشینان آن اتوبوس مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک کودک به واسطه برخورد شیشه، به شکل سطحی مجروح می شود که با انتقال مصدومان به بیمارستان، یکی از آنان که زنی ۳۳ ساله بود فوت کرده و مصدوم دیگر که زنی ۳۶ ساله است، مداوا می شود.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهروندی که در این حادثه جانش را از دست داد، گفت: افراد رباینده و تمام رابطان و کسانیکه زمینه را برای این اقدام فراهم کرده بودند، شناسایی شده اند و به زودی توسط پلیس دستگیر خواهند شد.

سجادیان با بیان اینکه خودرویاتوبوسمورد اصابت گلوله قرار گرفته در محور چهارراه عدالت به سمت کوزه گری در حرکت بوده و حمله کنندگان نیز بدون توفیق در عملی کردن نقشه خود، متواری شدند، تصریح کرد:حملهکنندگان سه نفر بودند که هویت همه آنان مشخص شده و همگی شناسایی شده اند.

انهدام باند کلاهبرداری از زندان


وی همچنین از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری خبر داد و گفت: افرادی که با فریب شهروندان از طریق ارسال پیامک، حساب های عابربانک آنان را خالی می کردند، شناسایی و دستگیر شده اند و بررسی ها نشان داد که این افراد که از محکومان بوده و در زندان های قزل حصار و شهر ری در تهران هستند، با استفاده از ۴۰ خط تلفن همراه، پیامک هایی را به افراد مختلف ارسال کرده و با فریب آنان، زمینه انتقال وجوه موجود در حساب هایشان را فراهم می کردند.

فرمانده انتظامی فارس گفت: با همکاری دستگاه قضایی و اخذ نیابت، این افراد از زندان های مورد نظر به شیراز منتقل شده و در بازجویی ها به ۷۰ فقره کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرده اند.