به گزارش ملت ایران به نقل از تابناک: به فاصله کوتاهی از وقوع تصادف خونین اتوبان تهران - قم که بر اثر ترکیدن لاستیک یک اتوبوس رخ داده و بیش از چهل تن از هموطنان‌مان را به آغوش مرگ فرستاده بود، یک اتوبوس دیگر نیز به مدد لاستیک فرسوده و بی مبالاتی راننده، مسافرانش را در رسیدن به مقصد ناکام گذاشت؛ با این تفاوت که این حادثه کیلومترها آن سوتر از مرزهای کشور رخ داد و به تبع آن کمتر کسی از وقوع آن آگاه شد.

در پی واژگونی اتوبوس حامل گردشگران ایرانی در کشور ترکیه، متاسفانه دو تن از هموطنان‌مان جان خود را از دست داده و بیست و پنج سرنشین دیگر اتوبوس مجروح شدند که در این میان حال شش تن وخیم گزارش شده است.

ساعت سه بامداد شنبه گذشته و در ۹۴ کیلومتری آنکارا، پایتخت ترکیه، در نزدیکی شهر «قرق قلعه» یک دستگاه اتوبوس ایرانی که عازم استانبول بود پس از برخورد با موانع کنار جاده واژگون گردید که در اثر این حادثه دو تن از هموطنان‌مان شامل کمک راننده و یکی از مسافران کشته شدند.

بسیاری از سرنشینان به صورت سرپایی مداوا شده و مجروحان به دو بیمارستان «دانشگاه پزشکی» قرق قلعه و «اهتصاص» این شهر اعزام شدند و شنیده ها حاکی است دو تن از مسافران دست راست خود را در اثر حادثه از دست داده‌اند.

به محض اطلاع سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا از وقوع حادثه، تیمی از طرف سفارت به محل حادثه اعزام شد تا از نزدیک بر نحوه کمک رسانی به آسیب دیدگان نظارت کند که به گفته ایشان، مسئولان وزارت بهداشت قرق قلعه و نیروهای انتظامی منطقه ضمن حضور به موقع در محل رویداد، نهایت مساعدت و همکاری را در رسیدگی به وضعیت مجروحان به عمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری ترند و به نقل از کارشناسان، علت این حادثه ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس گزارش شده که علاوه بر خواب‌آلودگی راننده، سابیدگی و کهنه بودن لاستیک‌های اتوبوس(همانگونه که در تصاویر دریافتی مشاهده می‌شود) نقش به سزایی در وقوع این رویداد تلخ داشته‌اند.