به گزارش ملت ایران به نقل از خبر آنلاین مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران به واحد مرکزی خبر گفت: مرد معتادی پس از مصرف شیشه به منزل صاحبخانه اش رفت و دو دختربچه پنج و هشت ساله را با ضربات چاقو کشت.
این مرد ساعت ۴ و ۴۰ دقیقه امروز وارد منزل صاحبخانه اش واقع در خیابان امام موسی صدر شد و پس از کشتن این دو دختربچه، دو زن ۳۵ ساله، یک زن ۶۳ ساله و یک پسر ۱۴ ساله را نیز از ناحیه سر، سینه و گردن به شدت مجروح کرد.
حسن عباسی افزود: با تماس همسایه ها با این مرکز نیروهای اورژانس تهران به محل حادثه اعزام شدند و با مشاهده فرد ضارب با نیروی انتظامی تماس گرفتند و مأموران پلیس نیز توانستند پس از شلیک گلوله به پای ضارب وی را متوقف و بازداشت کنند.
نیروهای این مرکز با انجام دادن اقدامات اولیه پزشکی چهار مصدوم این حادثه را به بیمارستان سینا منتقل کردند.
جزئیات قتل هولناک دو کودک از زبان رییس پلیس آگاهی تهران
سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات جنایت صبح امروز در منطقه شوش تهران که منجر به قتل دو کودک خردسال شد، به ایسنا گفت: در ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز سه شنبه مأموران کلانتری ۱۱۶ تهران بزرگ، از طریق دریافت پیام از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در جریان وقوع نزاع و درگیری در خیابان امام موسی صدر قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه با حضور مأموران کلانتری، آنان مشاهده کردند مردی حدود ۳۵ ساله در حالی که سلاح سرد در دست دارد، در حال فرار است، گفت: این فرد(مازیار) پس از رویت مأموران پلیس با سلاح سرد به آنان حمله ور شد و بی توجه به فرمان ایست مأموران، قصد حمله به آنان را داشت که در لحظات آخر ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح، این فرد را از ناحیه دو پا مورد شلیک گلوله قرار دادند و وی را دستگیر کردند.
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه پس از زمین گیرشدن مازیار، مأموران برای بررسی صحنه نزاع، وارد منزل دو طبقه ای شدند، گفت: بررسی های اولیه نشان داد که این فرد مازیار مستأجر طبقه دوم این منزل است که بنا به دلایلی که هنوز مشخص نشده است با همسر خود در آن ساعت دچار درگیری می شود.
وی با بیان اینکه مأموران در بررسی های اولیه متوجه شدند که این فرد با استفاده از سلاح سرد نسبت به مجروح کردن همسر و فرزندانش اقدام کرده است، گفت: متأسفانه این فرد پس از مضروب کردن دختر پنج ساله اش به نام مهلا، وی را از طبقه دوم منزل خود به حیاط پرتاب می کند که این کودک خردسال جان خود را از دست می دهد.
محمدیان با بیان اینکه بررسی ها نشان داد که به دلیل سر و صدای ایجاد شده منجر به نزاع، صاحبخانه این فرد که زنی مسن بود به طبقه بالا مراجعه می کند، گفت: مازیار در حالی که قصد فرار داشت، با زن صاحبخانه مواجه می شود که به طرف آنان نیز حمله و علاوه بر مضروب کردن این فرد، اقدام به ضرب و شتم فرزندان صاحبخانه نیز می کند که متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، دختر هفت ساله این زن به نام بهاره نیز جان خود را از دست می دهد.
به گفته وی، با حضور عوامل اورژانس تهران، همسر و فرزند مازیار و همچنین پسر ۱۵ ساله صاحبخانه و همچنین زن صاحبخانه به بیمارستان منتقل شدند.
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران در بررسی صحنه جرم، موادمخدر یا وسایل استعمال آن را یافت نکردند، گفت: مسلم است که این فرد در هنگام دستگیری حالت طبیعی نداشته و تحقیقات از این فرد ادامه دارد. اما از آنجایی که مازیار در لحظات اولیه قادر به بازجویی نبود، در حال حاضر مأموران در بیمارستان مستقر هستند تا نسبت به بازجویی از این فرد اقدام کنند.
محمدیان با بیان اینکه به دلیل جراحت سایر مصدومان نیز، بازجویی از این افراد به زمان بهبودی موکول شده است، گفت: با این حال بررسی و تعیین علت اصلی این حادثه توسط مأموران پلیس آگاهی و همچنین قاضی این پرونده ادامه دارد و قطعاً با کسب اطلاعات بیشتر، موضوع از طریق رسانه ها به اطلاع مردم می رسد.

بیکاری و مصرف شیشه انگیزه قتل
مرد جنایتکار که سحرگاه امروز جنایت هولناکی را در جنوب تهران مرتکب شده بود مصرف ماده مخدر شیشه و بیکاری را انگیزه اش از این جنایت اعلام کرد.
به گزارش مهر، در جریان تحقیقات صبح امروز کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات جنایت هولناک مردم شیشه ای در حوالی میدان شوش فاش شد.
بررسی های مأموران نشان داد متهم ۴۵ ساله به نام مازیار ساعت ۴ صبح هنگام مصرف ماده مخدر شیشه با همسرش درگیر و در ابتدا او را با ضربه چاقو مجروح کرد. مرد جنایتکار سپس سراغ دختر ۷ ساله خود به نام مهلا رفته و در ابتدا او را با چند ضربه چاقو مجروح و بعد از طبقه دوم به پایین پرت کرد.
بر اثر صدای درگیری صاحبخانه مازیار که در طبقه پایین زندگی می کرد به راه پله ها آمد که مرد جنایتکار در ابتدا زن ۳۴ ساله صاحبخانه را با ضربه چاقو مجروح و پس از مجروح کردن پسر ۱۴ ساله او سراغ دختر ۵ ساله صاحبخانه به نام بهاره رفته و او را با ضربه های چاقو به قتل رساند.
مأموران کلانتری مولوی که از طریق تماس همسایه ها در جریان این جنایت قرار گرفته بودند بلافاصله خود را به محل رساندند که مازیار با مشاهده مأموران با چاقو به سوی آنها حمله کرد که یکی از مأموران کلانتری با رعایت قانون به کارگیری سلاح او را از ناحیه پا هدف دو گلوله قرار داد.
مجروحان این جنایت بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.
مرد جنایتکار در بازجویی های اولیه به ماموران گفت: مدتی بود که بیکار بودم و سر همین موضوع با همسرم دچار اختلاف شده بودم. ساعت ۴ صبح امروز در حال مصرف ماده مخدر شیشه بودم که همسرم به من اعتراض کرد. در یک لحظه کنترلم را از دست داده و با کارد او را مجروح کردم. بر اثر صدای درگیری دخترم به نام مهلا از خواب بیدار شد. او با مشاهده پیکر نیمه جان مادرش شروع به گریه کرد. هیچ کنترلی بر رفتارم نداشتم و به سوی او حمله ور شدم و با چاقو او را مجروح کردم. بعد مهلا را از پنجره خانه مان در طبقه دوم به پایین پرت کردم.
مازیار ادامه داد: وقتی از خانه خارج شدم زن صاحبخانه در راه پله بود. او را هم با چاقو زدم. با هر فردی در مقابلم رو به رو می شدم او را می زدم. بعد از مجروح کردن دختر و پسر صاحبخانه از خانه خارج شدم که مأموران دستگیرم کردند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران نیز در این باره اعلام کرد: مرد جنایتکار هم اکنون در بیمارستان بستری می باشد. همچنین پرونده با دستور قاضی رسولی بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته است