مرتضی مرادی پور در گفت وگو با ایسنا، در تشریح آخرین جزئیات حادثه شب گذشته دزفول، گفت: در ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته(شنبه) امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول از طریق تماس مردمی در جریان وقوع حادثه ای در منطقه «سنجر» حد فاصل اندیمشک به دزفول قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه با توجه به نوع گزارش دریافتی، بلافاصله ۲۰ امدادگر در قالب سه تیم امدادی به محل حادثه اعزام شدند، گفت: امدادگران با حضور در محل حادثه دریافتند که یک وانت با ۱۳ سرنشین به دلایل نامعلومی داخل یک کانال آب بزرگ محلی سقوط می کند.

مدیر کنترل و هماهنگی عملیات های امدادی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تنها یک دختر از این سقوط جان سالم به در برده است، افزود: تاکنون جسد شش تن از این افراد توسط امدادگران پیدا شده و جست وجو برای یافتن شش جسد دیگر نیز ادامه دارد.

مرادی پور با بیان اینکه این سقوط در کانال «شاه کانال» رخ داده است، گفت: طول این کانال ۱۲ متر و عمق آن شش متر تخمین زده شده است و بررسی ها نشان داد که تمامی این افراد سقوط کرده، عضو سه خانواده بودند که از یک مراسم عروسی بازمی گشتند.

عبدالحسین معظم فر، معاون عملیات سازمان آتش نشانی دزفول، در محل حادثه حاضر بود دراین باره به ایسنا گفت: سقوط یک دستگاه پیکان وانت، همراه با راننده و ۱۲ سرنشین آن به کانال آبی واقع در جاده سنجر در ساعت ۲۳ شب گذشته به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و پس آن چهار ایستگاه عملیاتی به محل حادثه اعزام و عملیات امداد و نجات آغاز شد.

وی با بیان اینکه این وانت پیکان که با راننده آن دارای ۱۳ سرنشین بود، اظهارکرد: اکثر این افراد را زن و بچه تشکیل می دادند و ظاهرا درمسیر برگشت از مراسم عروسی بودند که بعلت بی احتیاطی راننده، خودرو از مسیر خود منحرف و به کانال آب سقوط کرد.

معظم فر، با بیان اینکه تنها بازمانده این حادثه دختری حدود ۱۷ ساله است که در هنگام سقوط خودرو، توانسته بود خود را نجات دهد، گفت: متاسفانه ۱۲ تن دیگر در این حادثه جان خود را از دست دادند.

به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی دزفول، عملیات آتش نشانان برای نجات و کشف افراد حادثه دیده همچنان ادامه دارد.

رییس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: جسد ۱۱ تن از قربانیان حادثه سقوط وانت به درون کانال آب در دزفول از آب بیرون کشیده شده اند.

کشف ۱۱ جسد در کانال آب

سید اسدالله موسوی با اشاره به کشف ۱۱ جسد در کانال آب تا عصر روز یکشنبه گفت: پس از وقوع حادثه سقوط وانت به درون کانال آب در نزدیکی دزفول، عملیات جستجو برای بیرون کشیدن پیکر قربانیان این حادثه آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه بر اثر این حادثه ۱۲ سرنشین این وانت در کانال غرق شده اند، افزود: تاکنون پیکر ۱۱ تن از این افراد از آب بیرون کشیده شده است و جستجو برای یافتن پیکر دوازدهمین نفر همچنان ادامه دارد.

موسوی تصریح کرد: کانال آب ۱۱ متر عمق و ۱۵ متر عرض دارد.