به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، این مرد شریف و زحمتکش پارس آبادی که مشغول خرید نان خشک و ضایعات بود هنگام تخلیه کیسه نان متوجه بسته پر از طلاجات شده که به محض مشاهده این جواهرات آن را در اختیار پلیس آگاهی قرار می دهد.

به دنبال این اتفاق نیروهای پلیس آگاهی پارس آباد نیز با سپری کردن سیر قانونی، کیسه طلاجات را که حاوی یک دست سرویس کامل طلا و تعدادی النگو و انگشتر بود به صاحب اصلی برمی گردانند.

این کارگر مومن و روزه دار با بی توجهی کامل به طلاجاتی که ارزش آن ها بیش از ۱۰۰ میلیون تومان بوده آن را در نهایت صداقت و امانتداری و بدون چشم داشت خاص به صاحبش تحویل می دهد.

صاحب این طلاجات نیز که یک زن بوده است پس از دریافت طلاهای خود در قدردانی از این کارگر زحمتکش و امانتدار یک پلاک طلای خود را به فرزند این کارگر اهدا می کند.

این کارگر نان خشکی با ابراز خرسندی از این عمل خود بدون اینکه بخواهد نامی از وی اعلام شود گفت که بعد از تحویل طلاجات به صاحبش به معنای واقعی به آرامش و اطمینان خاطر رسیده و خداوند را از بابت پیدا کردن صاحب اصلی طلاجات شکرگزاری می کند.

این کارگر ساده در عین نیازمندی در اوج صداقت و اخلاص قلبی در حالی طلاجات را به صاحبش برمی گرداند که در تامین زندگی و معاش روزمره خود به کسب روزی حلال هر چند کم امید بسته است.