ملت ایران: متهمان که همگی از وضعیت مالی خوبی برخوردارند، با چاقو به طعمه هایشان حمله می کردند و بعد از مجروح کردن آنها، دست به سرقت یا آزار و اذیت می زدند. نخستین شکایت از اعضای این باند، ۱۵فروردین امسال مطرح شد. شاکی مرد میانسالی بود که دزدان خشن برای سرقت خودروی پژوی او، به وی حمله کرده و بعد از مجروح کردن او با ضربات چاقو خودرواش را دزدیده بودند.

با شکایت این مرد در اداره آگاهی کرمان، تیمی از مأموران برای شناسایی و دستگیری دزدان وارد عمل شدند اما چند روز بعد خبر رسید که دزدان خشن با استفاده از خودروی مسروقه اقدام به ربودن دختر جوانی کرده و بعد از بردن او به بیابان های اطراف شهر، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

دختر جوان که پس از این ماجرا به بیمارستان انتقال یافته بود در جریان تحقیقات به مأموران گفت: اوایل شب از یکی از خیابان ها می گذشتم تا به خانه مان بروم که ناگهان خودروی پژو مقابلم توقف کرد و ۳جوان از آن پیاده شدند. آنها با چاقو و مشت و لگد مرا مجروح کردند و به زور به داخل ماشین انتقال دادند. بعد از آن هم به بیابان های اطراف بردند و درحالی که مدام کتکم می زدند، مورد آزار و اذیت قرار دادند.

با این شکایت، مأموران که خود را در برابر باندی وحشتناک می دیدند، تحقیقات گسترده ای را برای ردیابی آنها آغاز کردند اما جرائم این باند ادامه یافت و آنها با حمله های وحشیانه خود، چندین قربانی گرفتند.

حمله به زن جوان

سرهنگ پوررضا قلی، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان در تشریح اقدامات وحشیانه این باند به همشهری گفت: اعضای این باند ۸نفرند که ۴نفر از آنها اعضای اصلی و ۴نفر دیگر اعضای فرعی باند به شمار می روند. اعضای فرعی باند در یک تا ۳مورد از جرائم این باند حضور داشتند اما اعضای اصلی، در تمامی جرائم شرکت داشتند. وی ادامه داد: اعضای این باند همه سرقت هایشان را با خشونت تمام مرتکب می شدند.

آنها دست به سرقت موتور می زدند و بعد از شناسایی خودروی مورد نظرشان، با آن تصادف ساختگی ایجاد می کردند. وقتی صاحب ماشین پیاده می شد تا خسارت را بررسی کند، با چاقو به جان او می افتادند و خودرواش را به سرقت می بردند. سپس با خودروی مسروقه به سراغ زنان و دختران می رفتند و بعد از اینکه آنها را به طرز وحشیانه ای می ربودند، با انتقال به بیابان های اطراف شهر مورد آزار و اذیت قرار می دادند. سرهنگ پوررضا قلی افزود: اعضای این باند در یکی از موارد، با شناسایی زن جوانی در پارک، او را زیرنظر گرفتند تا مطمئن شوند که وی تنهاست. وقتی این زن سوار ماشینش شد تا به خانه اش برود، آنها با یک زانتیای سرقتی او را تعقیب کردند و در خیابانی خلوت، مقابلش پیچیدند و سد راهش شدند. سپس با چاقو به او حمله کردند و بعد از مجروح کردنش، وی را به خودروی خود منتقل کردند و به منطقه ای در خارج از شهر بردند و در آنجا ساعت ها او را گروگان گرفتند و وی را مورد آزار و اذیت قرار دادند.

مقاومت جانانه دختر ۱۴ساله

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان اظهار داشت: اعضای این باند در یکی از جرائمشان، به دختر ۱۴ساله ای که در حال عبور از یکی از خیابان ها بود، حمله کردند. آنها قصد ربودن و آزار و اذیت او را داشتند اما دختر نوجوان که ورزشکار بود، در برابر آنها مقاومت کرد. مردان خشن بعد از اینکه وی را به باد کتک گرفتند، قصد داشتند او را به داخل ماشینشان منتقل کنند که دختر نوجوان دست ها و پاهایش را به بدنه ماشین ستون کرد تا متهمان نتوانند وی را بدزدند. در همین هنگام مرد مغازه داری، متوجه فریادهای دختربچه شد و خوشبختانه با حضور بموقع وی، اعضای باند وحشت، طعمه خود را رها کردند و سوار بر خودروی مسروقه پا به فرار گذاشتند. پس از این ماجرا، دختر نوجوان که مجروح شده بود به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت.

حمله به دانشگاه

مردان جنایتکار در پرونده شان انواع جرائم را ثبت کرده بودند. یکی از این جرائم، حمله به دانشگاه پیام نور کرمان بود. سرهنگ پوررضا قلی در توضیح این ماجرا گفت: اعضای این باند اوایل خردادماه زمانی که سوار بر یک خودروی سرقتی در شهر پرسه می زدند، یکی از اتباع افغانی را دیدند که گوشی مدل بالایی در دست داشت. آنها با حمله به این فرد، قصد سرقت گوشی وی را داشتند اما او توانست از دست متهمان فرار کند.

درحالی که اعضای باند در تعقیب وی بودند، تبعه افغانی وارد دانشگاه پیام نور شد تا در آنجا پناه بگیرد و متهمان نیز با خودروی خود وارد دانشگاه شدند و نظم آنجا را به هم ریختند. متهمان حتی با نگهبان ها درگیر شدند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. سپس شروع به ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی در دانشگاه کردند و پس از دقایقی ویراژ دادن در آنجا، از محل گریختند.

دستگیری در۳ استان

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس برای دستگیری اعضای این باند یک ماه طول کشید، تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، چندین تیم عملیاتی به صورت شبانه روزی برای شناسایی و دستگیری اعضای باند وحشت تلاش می کردند. بررسی های اولیه حاکی از آن بود که اعضای این باند به هیچ وجه مشکل مالی نداشتند و همه آنها از وضعیت خوب مالی برخوردار بودند. هیچ کدام از آنها بیکار نبودند و همگی در مشاغل مختلف مانند پیمانکاری و کارمندی فعالیت داشتند.

حتی یک نفر از اعضای این باند معتاد به مواد مخدر نبود اما آنچه مسلم بود اینکه آنها علاقه زیادی به مصرف مشروبات الکلی داشتند و مدام مشروبات الکلی مصرف می کردند. وی ادامه داد: درحالی که پلیس با تحقیقات شبانه روزی توانسته بود اعضای این باند را شناسایی کند، آنها متواری شدند و حتی خانواده هایشان برای اینکه این افراد به دام پلیس نیفتند به آنها کمک می کردند.

به طور مثال، برای آنها مدارک هویتی جعلی یا کارت های عابربانک با هویت جعلی تهیه می کردند تا زمانی که متهمان به زندگی مخفیانه خود ادامه می دادند، از نظر مالی به مشکل بر نخورند. سرهنگ پوررضا قلی با اشاره به اینکه نخستین عضو باند یک ماه پیش دستگیر شد، تأکید کرد: همزمان با دستگیری این فرد، مخفیگاه دیگر اعضای باند نیز یکی بعد از دیگری در ۳ استان شناسایی شد و بعد از یک ماه، تمامی متهمان دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شدند.