به گزارش سرویس اجتماعی ملت ایران دادگاه نوجوانان هند در مورد متهم ۱۸ ساله که در تجاوز به عنف گروهی به یک زن در اتوبوسی در دهلی نو شرکت داشته است، حکم خواهد داد. این تجاوز منجر به مرگ این زن شد.

او به تجاوز به عنف، قتل، تخریب شواهد و مدارک، و جنایت دیگر از جمله آدم ربایی متهم شده است. این در حالی است که تمامی این اتهامات در سن ۱۷ سالگی متوجه وی شده است.

در صورت محکومیت، وی حداکثر سه سال در یک مرکز اصلاح نگهداری خواهد شد و پس از آن منتظر حکم قطعی خواهد بود.

یک وکیل هندی اعتقاد دارد ایده‌ی پشت این حکم این است که سه سال زمان کافی برای اصلاح یک کودک خواهد بود و پس از آن می توان در مورد وی تصمم گیری کرد.

با این حال بسیاری، از جمله خانواده قربانی، خواستار آن بودند که با این نوجوان به عنوان یک بزرگسال رفتار شود و برای ارتکاب چنین جرم هایی به دار مجازات آویخته شود. تنها شش ماه پس از ارتکاب جرم، این متهم به طور قانونی یک بزرگسال به حساب می آمده است.

او در دادگاه به همراه چهار متهم دیگر حاضر شد اما اتهامات وارده به خود را رد کرده است. چهار نفر دیگر به اعدام محکوم شده اند.

مظنون ششم این پرونده در زندان به طور مرده پیدا شده است. مسئولان زندان اعلام کرده اند که به اعتقاد آنها او خود را به دار آویخته است اما وکلای مدافع و خانواده‌ی وی ادعا می کنند که او در زندان به قتل رسیده است.