به گزارش ملت ایران به نقل از اقتصاد پرس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که امروز از عدد ۳۸ هزار و ۴۰ واحد آغاز کرده بود با رسیدن به عدد ۵۰ هزار و ۱۷۰ واحد توانست به بازدهی ۳۱.۶۵ درصدی در سال جاری برسد.

همچنین ارزش بازار سهام نیز با افزایش قابل توجهی به بیش از ۲۳۸ هزار میلیارد تومان رسیده که نشان از افزایش بیش از ۳ هزار میلیارد تومانی دارد.

بر اساس این گزارش بیشترین تاثیر مثبت بر بالابردن شاخص امروز بر عهده نمادهای پالایش نفت اصفهان(۹۵ +)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس(۸۳ +)، گسترش نفت و گاز پارسیان(۵۲ +)، فولاد خوزستان(۵۰ +)، سرمایه گذاری غدیر(۴۳ +)، پالایش نفت تبریز(۳۵ +) و فولاد مبارکه اصفهان(۳۱ +) بود.

یادآور می شود شاخص کل در دومین روز کاری سال ۹۲ از مرز ۳۹ هزار واحد عبور کرد و در ۱۴ فرورودین ماه، رکوردی دیگر را به ثبت رساند و از ۴۰ هزار واحد گذشت.

این متغیر در ۱۸ فروردین ماه دوباره وارد ۳۹ هزار واحد شد، اما روند نزولی آن ادامه دار نشد و ۱۹ فروردین به کانال ۴۰ هزار واحد برگشت و روند صعودی را طی کرد. این نمایشگر وضعیت بازار، روز دوم اردیبهشت با تاثیر هلدینگ خلیج فارس، بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهاری و همچنینن نمادهای فولادی، وارد کانال ۴۱ هزار واحد شد.

شاخص در روز چهار اردیبهشت از ۴۲ هزار واحد گذشت و در هشتمین روز اردیبهشت ماه رقم ۴۳ هزار واحد را پشت سر گذاشت. این متغیر در دهم اردیبهشت ماه هم از ۴۴ هزار واحد و گذشت و در چهاردهمین روز اردیبهشت ماه، از ۴۵ هزار واحد گذشت.

این متغیر در ۲۳ اردیبهشت دوباره وارد کانال ۴۴ هزار واحد شد و در ۲۵ خرداد تا کانال ۴۳ هزار واحد پایین آمد، این متغیر در ۲۹ اردیبهشت ماه به ۴۲ هزار و ۷۹۵ واحد رسید، اما پس از ان توانست با نوسان هایی خود را بالا بکشد. به طوری که در ۳۰ اردیبهشت به ۴۳ هزار واحد و در ۶ خرداد به ۴۴ هزار واحد و در ۸ خرداد به ۴۵ هزار واحد برگشت. این متغیر روز ۲۵ خرداد از ۴۶ هزار و در روز ۲۶ خرداد از ۴۷ هزار واحد گذشت. شاخص کل در روز ۲۷ خرداد از ۴۸ هزار واحد و در روز پنجم تیرماه از ۴۹ هزار واحد گذشت.