به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد: در حالی که مشتریان منتظر بودند ایران خودرو با ارسال دعوت نامه، رانای ثبت نامی آنها را تحویل دهد، خبر می رسد این شرکت به برخی از آنها اعلام کرده به جای رانا، محصول دیگری را تحویل بگیرند.

به گفته برخی ثبت نام کنندگانی که با دفتر روزنامه تماس گرفته اند، ایران خودرو با ارسال پیامک از آنها خواسته به جای رانا یا پژو ۲۰۶ تیپ ۵ بردارند یا پژو ۴۰۵ مدل SLX تحویل بگیرند.

این در حالی است که ثبت نام کنندگان رانا می گویند این خودرو را به هوای جدید بودنش انتخاب کرده اند و اگر می خواستند ۲۰۶ و ۴۰۵ بخرند، رانا ثبت نام نمی کردند. به گفته ثبت نام کنندگان، ایران خودرو همین چندی پیش ۱۶۰ هزار تومان بابت تحویل رانا از آنها طلب کرده است.

با این شرایط، برخی ثبت نام کنندگان رانا که مشخص نیست نحوه انتخاب آنها به چه شکل بوده، ظاهرا چاره ای جز دریافت پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ ندارند، حال آنکه چند ماه انتظار خودرویی جدید و به روز را کشیده اند.

ظاهرا اوضاع تولید رانا(مانند دیگر خودروهای داخلی) ایران خودرو را بر آن داشته تا به جای معطل گذاشتن ثبت نام کنندگان برای رانا، محصولات دیگری را تحویل آنها بدهد. حال باید دید مشتریان این برخورد ایران خودرو را می پذیرند یا از دریافت جایگرین های رانا سر باز خواهند زد.

رانا جدیدترین محصول تولیدی ایران خودرو به شمار می رود که اتفاقا هنوز قیمت آن از سوی شورای رقابت اعلام نشده است. گفته می شود این خودرو قیمتی حدود ۳۳ میلیون تومان خواهد داشت، حال آنکه قرار بود محصولی نهایتا ۱۲ میلیون تومانی باشد.

ایران خودرو عنوان کرده که رشد هزینه های تولید اجازه نمی دهد رانا با اهداف قیمتی پیشین خود سازگار شود. این شرکت سال گذشته با دریافت ۱۰ میلیون تومان ودیعه، حدود ۲۶ هزار دستگاه رانا را پیش فروش کرد که به دلیل مشکلات موجود در تولید، تعهدات خود را نتوانسته طبق برنامه عملی کند.