به گزارش ملت ایران مجتبی شادلو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: امسال بر خلاف سال های قبل حجم تولید و کیفیت میوه های نوبرانه بسیار بالا بود ولی متاسفانه جوسازی ها به سیاه بازار بهار دامن زد و افزایش قیمت میوه را در پی داشت.

وی با بیان اینکه قیمت زردآلو در دوروز اخیر ۴تا۵ هزار تومان کاهش یافت، ادامه داد: نباید قیمت های امسال را با سال قبل قیاس کرد زیرا قیمت میوه در سال قبل بر طبق قیمت های سال ۸۴ بود طی این ۸ سال بنابر اعلام رسمی مراجع با رشد ۲۴۰ درصدی هزینه ها مواجه بودیم اما قیمت میوه ثابت و به زیان تولیدکننده بود.

رییس اتحادیه باغداران ایران تاکید کرد: در تعیین قیمت میوه باید قیمت تمام شده را منظور کرد تا از زیان باغداران جلوگیری شود.

به گفته شادلو قیمت انواع میوه از تیرماه با عرضه فراوان کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به سرمازدگی برخی باغات اظهار داشت: این سرمازدگی در نقاط جزیی بوده و تاثیر چندانی نخواهد داشت در بیشتر تولیدات باغی با رشد قابل توجهی روبرو خواهیم شد.

رییس اتحادیه باغداران ایران در رابطه با سرمازدگی جوانه های گردو در تویسرکان تصریح کرد: جوانه اول گردو در باغات تویسرکان دچار سرمازدگی شد که با به بار نشستن جوانه دوم این مشکل مرتفع می شود و در حجم این محصول تاثیری ندارد و فقط در زمان عرضه به بازار با کمی تاخیر مواجه می شویم.


شادلو ادامه داد: سال گذشته قیمت گردو از زمان برداشت تا توزیع تفاوت بسیاری داشت و از ۸ تا ۱۲ هزار تومان به فروش می رسید و امسال پیش بینی می شود قیمت این محصول بر حسب شرایط و میزان تولید کیلویی ۱۵ هزار تومان فروخته شود.