خبر بد برای بازار رمزارزها 

 

روز دوشنبه کاخ سفید در بیانه‌ای اعلام کرد که بایدن قصد دارد جرام پاول را به عنوان رهبر فدرال رزرو معرفی کند. در این بیانیه به نقش پررنگ پاول در کاهش تاثیر همه‌گیری کویید۱۹ بر اقتصاد، ایجاد ۵/۶ میلیون شغل و کاهش نرخ بیکاری اشاره شده است.

بایدن در رابطه با این انتصاب گفت: من مطمئنم که تمرکز پاول و برینارد روی پایین نگه‌ داشتن تورم، ثبات قیمت‌ها و ایجاد اشتغال کامل است و این اقتصاد ما را قوی‌تر می‌کند.

شورای حکام فدرال رزرو را ۷ عضو تشکیل می‌دهند که از سوی رئیس جمهور آمریکا معرفی می‌شوند و بعد مجلس سنا آن‌ها را تایید می‌کند. شورای حکام فدرال رزرو ۱۴ سال در سمت خود خدمت می‌کنند اما پاول فقط ۴ سال دیگر در این سمت باقی می‌ماند.

جروم پاول به زودی در جلسه تایید کمیته بانکی سنا برای تایید ریاست خود شرکت می‌کند.

پاول در دوره‌ای که در فدرال رزرو فعالیت می‌کرد سخنرانی‌هایی در رابطه با نقش مثبت ارزهای دیجیتال در اقتصاد و محبوبیت این بازار جدید داشت.

کارشناسان خارجی عقیده دارند بعید است که پاول از ممنوعیت رمزارزها حمایت کند.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند یکی از دلایل رشد بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ افزایش تورم در آمریکا بود و سیاست‌های پولپاشی فدرال رزرو باعث افزایش سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها و رشد ارزش بازار رمزارزها شد اما حالا با پایان تبعات بیماری کویید۱۹ و همچنین توقف پولپاشی فدرال رزرو می‌تواند باعث ریزش مقطعی بازار رمزارزها شود.

به نظر نمی‌رسد با روی کار آمدن پاول سیاست‌های فدرال رزرو تغییر خاصی داشته باشد اما مسئله مهم این است که به زودی سیاست‌های ضد تورمی آمریکا شدت می‌گیرد و این می‌تواند بر بازار رمزارزها تاثیر منفی داشته باشد.

بازار بعد از روی کار آمدن پاول

در ۲۴ ساعت گذشته بیت‌کوین بیش از ۱/۵ درصد ریزش کرده است و در محدوده ۵۶ هزار دلار معامله می‌شود.

اندیکاتور مکدی در محدوده ۵۸ هزار دلار سیگنال فروش صادر کرده است و بعد ریزش بازار شروع شده است.

کارشناسان عقیده دارند بیت‌کوین محدوده ۵۰ هزار دلار را از دست نمی‌دهد و نهایتا این محدوده بازار برمی‌گردد.

منبع: تجارت نیوز