باتوجه به آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از جمعیت یک میلیون و ۴۴۵ هزار نفری سهام‌دار استان، ۶۷۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.

 امیرحمزه حیدریان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت : به منظور بهره‌مندی از سود سهام عدالت و مزایای آتی آن و مشارکت در انتخاب هیات مدیره اصلح و توانمند شرکت سرمایه گذاری استانی سهام داران باید حداکثر تا ۱۰ بهمن ماه امسال نسبت به ثبت نام در سامانه سجام به نشانی اینترنتی sejam اقدام کنند.

 

او افزود: با تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان و انتخاب هیات مدیره این شرکت توسط سهام داران، شرکت مذکور به نیابت از سهام‌دارانی که خود روش غیرمستقیم را انتخاب کرده و یا اینکه بنا به هر دلیلی در موعد مقرر به سامانه مربوطه برای تعیین مدیریت سهام خود اقدام نکرده اند و سامانه به صورت خودکار روش غیرمستقیم را لحاظ کرده اقدام می‌نماید.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه افزود: سود سالانه سهام عدالت به همه مالکان سهام عدالت چه آن‌هایی که روش مستقیم و یا غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند بنا بر میزان سهم خود تعلق خواهد گرفت، اما امکان خرید و فروش سهام عدالت پس از انتخاب هیات مدیره شرکت استانی سهام عدالت و بنا به تصمیم آن‌ها فراهم خواهد شد.

حیدریان ادامه داد: هرگونه ثبت نام جدید سهام عدالت مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی است که طرحی در این خصوص در دست اقدام است که به محض تصویب و ابلاغ به دولت اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

او گفت: وراث مالکین متوفی سهام عدالت برای تعیین تکلیف این سهام باید منتظر فراخوان سازمان خصوصی سازی باشند .