ریزش شدید قیمت‌ها در بازار طلا و ارز موجب شده است از صبح امروز اکثر دارندگان طلا و ارز از ترس کاهش بیشتر قیمت‌ها نسبت به فروش طلا و ارز خود اقدام کنند. بازار طلا و ارز از صبح امروز تنها شاهد حضور فروشندگان ارز بوده است و آن‌طور که بازاری‌ها می‌گویند فعلاً خریداری در بازارطلا و ارز وجود ندارد.

کاهش قیمت درهم و بازگشت به کانال 6هزارتومانی موجب شده تا قیمت دلار هم‌اکنون در صرافی‌ها در محدوده 24 هزار و 900 تومان در نوسان باشد.

 

فعالان بازار می گویند:

در بازار طلا و ارز در صورت پایدار بودن جو فعلی احتمالاً باید شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بخش باشیم.

این فعالان می‌گویند: به‌دلیل تحولات آمریکا و احتمال برداشته شدن تحریم‌ها، جو بازار کاملاً مثبت شده است و مردم امیدوار به کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند به همین دلیل دیگر خرید هیجانی برای ارز نداریم.

 

دلار چهارشنبه هفته گذشته مرز 26هزارتومانی را از دست داد و روز پنج‌شنبه از 25 هزار و 500 تومانی عقب‌نشینی کرد؛ امروز صبح دلار در بازار با 25 هزار و 400 تومان معاملات را آغاز کرد ولی در ادامه روز به کانال 24 هزار تومان عقب‌نشینی کرد. بازاری‌ها معتقدند در صورتی که دلار از 24 هزار و 800 تومان پایین‌تر برود احتمال ورود آن به کانال 23 هزار تومان تقویت می‌شود.

 

طبیعتاً در صورت افزایش فروش ارز توسط دارندگان ارز و ورود دلارهای خانگی به بازار می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در یکی دو روز آینده با ادامه این وضعیت دلار به کانال 23هزارتومانی برگردد.

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم‌اکنون قیمت دلار 24 هزار و 900 تومان، قیمت یورو 30 هزار و 600 تومان و درهم امارات 6 هزار و 930 تومان اعلام شده است.

 

در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ بر همین اساس، قیمت فروش دلار 24 هزار و 900 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 24 هزار و 400 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 30 هزار و 550 تومان و قیمت خرید یورو نیز 30 هزار و 50 تومان اعلام شده است.