علیرضا شعبان نژاد ظهر امروز در جشن "من همیار طبیعت هستم" به‌مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی در دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان کمتر از یک درصد مساحت کشور را داراست اظهار داشت: استان گیلان سرسبز ترین استان کشور محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان جمعیت استان گیلان را بالغ بر 2.5 میلیون نفر عنوان کرد و با بیان اینکه گیلان سالانه میزبان 2.5 میلیون نفر مسافر و گردشگر است افزود: بیش از 10 درصد اراضی منابع طبیعی کل کشور در استان گیلان وجود دارد.

شعبان‌نژاد با تاکید بر اینکه در استان گیلان بیش از 2 میلیون و 800 هزار تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود تصریح کرد: در گیلان سالانه بیش از 750 هزار تن برنج تولید می‌شود که میزان مذکور برنج مصرفی 20 میلیون نفر را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حفظ منابع طبیعی با فرهنگ‌سازی در کودکان و نوجوانان با اثربخشی بیشتری در جامعه انجام می‌شود تاکید کرد: بهره برداری علمی از زمین و کشاورزی نوین در جامعه امروز یک هدف است که در استان گیلان به‌خوبی پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان مکانیزاسیون در اقدامات کشاورزی را سبب پایداری و اقتصادی شدن کشاورزی در استان دانست و گفت: گیلان بیش از 3.3 درصد تولید و 0.8 درصد بهره‌برداران کشور را دارد.

شعبان‌نژاد با تاکید بر اینکه در بیش از 60 هزار هکتار از اراضی استان گیلان صنوبرکاری انجام شده است اظهار داشت: زراعت صنوبر قسمت عمده‌ای از نیازهای چوبی استان را تامین می‌کند.