محمدباقر نوبخت عصر امروز در سیزدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به مصوبه دولت برای رفع مشکل بدهی بانکی کشاورزان اظهارداشت: براساس مصوبه هیئت دولت برای تسهیلاتی که اصل آن کمتر از 100 میلیون تومان باشد، کشاورزان هر مقدار سود و جریمه به بانک بدهکار باشند، دولت آن را پرداخت می‌کند.

وی بیان‌داشت: مجموعه بدهی بخش کشاورزی به بانک‌ها باید تفکیک شود تا برای بدهی‌های وام‌های بیش از 100 میلیون تومان نیز تصمیم‌گیری کنیم.

معاون ربرنامه‌ریزی ئیس جمهور با بیان اینکه ردیف ویژه‌ای برای توسعه استان هرمزگان در نظر گرفته‌ایم، افزود: برنامه دولت برای هرمزگان توسعه جزایر این استان است چون هر کدام از این جزایر ظرفیت‌های بزرگی دارند و باید در راستای شاهد شکوفایی این جزایر تلاش کنیم.

نوبخت تصریح‌کرد: در برنامه ششم توسعه نیز دولت چهار محور را اولویت قرار داده که در محور مکانی، منطقه مکران در اولویت این برنامه قرار دارد.

وی با بیان اینکه در بودجه 96 مبلغ 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اولویت‌های آب و فاضلاب و محیط زیست و شبکه ریلی قرار داده‌ایم، تصریح‌کرد: 2 هزار و 500 میلیارد تومان از این اعتبار برای بخش آب و از جمله مجتمع‌های آب روستایی اختصاص می یابد که هرمزگان نیز می تواند از این اعتبارات بهره مند شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت یازدهم مصمم است تا پایان این دوره از دولت تمامی طرح‌های مسکن مهر را تکمیل کند، بیان‌کرد: در سال جاری هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات این بخش از جمله برای تامین آب و برق پرداخت شده است.

نوبخت به پرداخت 4 هزار میلیارد تومان اعتبار در 2 ماه گذشته به وزارت آموزش و پرورش اشاره‌کرد و بیان‌داشت: 2 هزار و 700 میلیارد تومان از این مبلغ برای مطالبات پاداش بازنشستگی فرهنگیان پرداخت شد و هزار و 300 میلیارد تومان به نوسازی مدارس اختصاص یافت.

وی بیان‌کرد: استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در اولویت نوسازی مدارس قرار دارند و باید پیگیری شود تا سهم هرمزگان از این اعتبار متناسب با کمبودها اختصاص یابد.