مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: امسال نسبت به سال گذشته با رشد 8 درصدی مصرف برق در پیک تابستان مواجه هستیم.

به‌گزارش ایسنا، نشست هماهنگی بهره‌برداری از شبکه برق کشور در تابستان پیش رو با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، معاون راهبری برق کشور، مدیران ارشد و نیز مدیران دیسپاچینگ مناطق در سالن کنفرانس شرکت مدیریت شبکه برق ایران برگزار شد.

رضا ریاحی با اشاره به نزدیک شدن تابستان گفت: با توجه به نزدیکی تابستان و پیک پیش رو در سال 95 بایستی با هم‌فکری مناطق تمهیداتی اندیشیده شود که بتوانیم با سربلندی پیک را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه افزود: امسال نسبت به سال گذشته شرایط کمی متفاوت بوده و رشد 8 درصدی را شاهدیم و این امر نشانگر کمبود 3000 مگاوات تولید در این بخش خواهیم بود.

ریاحی دیسپاچینگ‌های مناطق را بازوی اجرایی دیسپاچینگ ملی خواند و افزود: دیسپاچینگ مناطق به عنوان بازوی اجرایی دیسپاچینگ ملی بوده و به دنبال تقویت آن‌ها هستیم، به طوری که طی تمهیدات اندیشیده شده دیسپاچینگ مناطق دیتاهای تمامی پست‌ها را به صورت یک‌جا در دیسپاچینگ جمع‌آوری کرده و به دیسپاچینگ ملی ارائه می‌دهند.

وی افزود: ارائه این اطلاعات نباید به گونه‌ای باشد که دیسپاچینگ مناطق ضعیف عمل کنند، در واقع جمع‌آوری اطلاعات سیاستی در راستای تقویت و بهبود فعالیت‌های دیسپاچینگ مناطق خواهد بود.

ریاحی به فرسوده بودن سامانه‌ها اشاره کرد و گفت: این سامانه‌ها قدیمی بوده و نیاز به بازسازی و به روزرسانی دارند و امیدواریم که با سیاست‌های اتخاذ شده بتوانیم وضعیت موجود را بهبود ببخشیم.

وی مدیران دیسپاچینگ مناطق را به اجرای فرامین از سوی دیسپاچینگ ملی فراخواند و گفت: اخیراً دستورالعمل ابلاغ شده در بخش دیسپاچینگ ملی بهره‌برداری و به روزرسانی شده و طبق این دستورالعمل تمامی مناطق ملزم به اجرای فرامین از سوی دیسپاچینگ ملی بوده و باید فوراً و بدون درنگ فرمان صادره را اجرا نمایند.

ریاحی در پایان از ارزیابی دیسپاچینگ‌ها خبر داد و افزود: طی یک برنامه‌ای ارزیابی دیسپاچینگ‌های مناطق را در برنامه داریم که طی این ارزیابی از دیسپاچینگ‌هایی که شرایط بهتری را نسبت به دیسپاچینگ‌های دیگر دارند تقدیر خواهد شد.