این روزنامه با انتشار عنوان هفت محور دیپلماسی اقتصادی در پسابرجام، آورد: محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهوری روز گذشته در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی؛ فرصت ها و ظرفیت ها»که در جمع سفیران و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برگزار شد، برای اولین بار از هفت بخش قابل‌توجه برای برنامه‌ریزی در انجام مذاکرات اقتصادی نام برد. به گزارش «ایرنا» وی با بیان اینکه رویکرد تعامل سازنده بر پایه مدل برد-برد به‌خوبی به عرصه اقتصاد قابل تعمیم است، تاکید کرد: در دوره پسابرجام باید طرف‌های مذاکره اقتصادی کشور را دسته‌بندی کنیم. مقامات دولتی، فعالان بخش خصوصی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، موسسات رتبه‌بندی اقتصادی و ارائه مشاوره، رسانه‌ها، موسسات سرمایه‌گذاری و صندوق‌های ضمانت صادرات هفت بخش قابل‌توجه برای برنامه‌ریزی انجام مذاکرات هستند که باید برای مذاکره و تعامل با یکایک آنها برنامه‌ریزی داشته باشیم.
روزنامه دنیای اقتصاد با درج عنوان علل ریسک‌گریزی در بورس تهران، نوشت: روز گذشته گرچه شاخص سهام رشد آرامی را تجربه کرد، اما کارشناسان همچنان ادامه فضای اصلاحی را سناریوی محتمل‌تری می‌دانند. امیدواری‌ها به گشایش‌های هسته‌ای، رشد قیمت‌های جهانی کالاها و کاهش غیردستوری نرخ سود، توان خود را برای رشد بیشتر قیمت سهام از دست داده‌اند. به بیان دقیق‌تر، قابل لمس نبودن بسیاری از اثرات رفع تحریم‌ها، افت مجدد قیمت‌های جهانی و همچنین انتظار برای اصلاح نظام بانکی موجب شده سرمایه‌گذاران مجددا به مکان‌های کم‌ریسک سرمایه‌گذاری جذب شوند. بنابراین در کوتاه‌مدت سرعت جذب سرمایه به بازار سهام کاهش یافته است.
این روزنامه با انتخاب عنوان حالت فوق‌العاده در ونزوئلا، آورد: رئیس جمهوری ونزوئلا از روز جمعه 60 روز حالت فوق العاده در این کشور اعلام کرده و علتش را «توطئه هایی در داخل ونزوئلا و تلاش های آمریکا و کشورهای عضو اوپک برای سرنگونی دولت کاراکاس» دانسته است. برکناری رئیس جمهوری برزیل در روز پنج شنبه توسط مخالفان این کشور نگرانی مسوولان کاراکاس را افزایش داده است. در مقابل اپوزیسیون ونزوئلا این اقدام دولت کاراکاس را غیرقانونی دانسته و توماس گوآنیپا، یکی از قانون گذاران اپوزیسیون در پارلمان ونزوئلا گفت: امروز مادورو قانون اساسی را نقض کرده است و ما خواهان برکناری او هستیم.
روزنامه دنیای اقتصاد با تحلیل عنوان تعلیق «دیده‌بان» کاربری ملک در تهران، نوشت: سامانه طرح تفصیلی تهران که طی چهار سال گذشته با اعلام لحظه‌ای «ضوابط ساخت‌و‌ساز» به همه مالکان و سازنده‌ها، آن هم به‌صورت الکترونیکی، فعالان ساختمانی را از مراجعه به «دلالان مجوز و تراکم» بی‌نیاز کرده بود، طی چند روز گذشته با اختلال در ارائه اطلاعات مواجه شده است. در حال حاضر لینک مربوط به استعلام «نوع کاربری و میزان تراکم ساختمانی» در سامانه طرح تفصیلی تهران، عملا از کار افتاده است. برخی کارشناسان می‌گوید این مساله باعث مات شدن اتاق شیشه‌ای ضوابط و انسداد دسترسی عمومی به مقررات ساختمانی، شده است. تداوم این اختلال می‌تواند 5 دستاورد طرح تفصیلی تهران را خنثی کند و از همه مهم‌تر، به نظارت شهروندان در نقش «دیده‌بان طرح تفصیلی» بر حسن اجرای ضوابط ساخت‌و‌ساز نیز خاتمه دهد.
این روزنامه در ستون سرمقاله عنوان «طرح‌های ناپخته برای نظام بانکی» را به قلم پویا ناظران منتشر کرد.