حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اهمیت جایگاه کارگر از دیدگاه اسلام و نقش آن در اقتصاد مقاومتی گفت: کارگران عناصر فعال و سختکوش در عرصه اقتصاد و تولید کشورهستند و نقش آنان در رشد وتوسعه کشور برکسی پوشیده نیست.
وی تاکید کرد که اگر بخواهیم کارگران کشور بیکار نشوند، باید شعار ایرانی ، کالای ایرانی را بخرد را بطور کامل عملی کنیم .
نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت: در روایات و احادیث دینی سفارش های فراوانی در خصوص اهمیت و جایگاه کارگر شده است و باید زحمت های این قشر را قدر بدانیم.
وی گفت: کارگری مظهر و جلوه ای از کارخداوند بزرگ است زیر خداوند تعالی خود به طور دائم در حال تکامل و تکوین در جهان هستی است.
نماینده ولی فقیه با گرامیداشت سالروز شهادت استاد شهیدمرتضی مطهری و روز معلم اظهار داشت: معلمی نیز در پیشگاه خداوند از جایگاه والا و رفیع برخوردار است.
وی ادامه داد: خداوند بزرگ نخستین معلم برای تمام کائنات است که بخشی از تعالیم الهی توسط پیامبران به انسان ها انتقال یافته است.
خطیب جمعه کرج گفت: معلمان باید تلاش کنند تا نسل ها در جامعه اسلامی به خوبی تربیت شوند.
وی اظهار داشت: تربیت خوب آثار و برکات فراوانی به دنبال دارد کمااینکه تعلیم نادرست و غیر اصولی فساد آور است.
امام جمعه کرج گفت: معلمان باید با استفاده از شیوه های اصولی دانش آموزان را به فراگیری علم و دانش ترغیب و تشویق کنند.
خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با تبریک فرا رسیدن 27 رجب سالروز مبعث پیامبر بزرگ اسلام (ص ) اظهار داشت: بعثت رسول اکرم (ص ) در دوران جهل و تاریکی موجب روشنایی جهان هستی شد.
به گزارش ایرنا وی گفت: جاهلان آن دوران موانع زیادی در مسیر گسترش دین مبین اسلام ایجاد کردند اما راه به جایی نبردند.
امام جمعه کرج ، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را مبعثی دوباره در درجهان هستی دانست و اظهار داشت: این انقلاب در تاریکی نظام ستمشاهی چراغی درخشان شد.
وی افزود: امروز این انقلاب الهی نیز با دشمنان فراوانی روبرو است و دشمنان با روش های مختلف مانع گسترش این انقلاب هستند که یکی از خصومت های استکبار در بحث اقتصاد تجلی یافته است.
حسینی همدانی گفت: با توجه به خصومت های آمریکا نباید به ارتباط با آن خوشبین بود.
وی رای دادگاه آمریکا برای غارت دومیلیارد دلار از اموال ایران را یکی از خصومت های دولتمردان آمریکا با انقلاب اسلامی دانست و از مسئولان خواست قاطعانه در مقابل این اقدام خصمانه ایستادگی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از سخنانش بر توجه ویژه به مسایل فرهنگی و ارزش های اسلامی در جامعه تاکید کرد و از مسئولان فرهنگی خواست در بخش فرهنگی با نگاه دینی و اسلامی به رفع آسیب ها و مشکلات بپردازند.