، توماس اشمیت در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، با ابراز خرسندی از سفر خود به آذربایجان شرقی برای بررسی فرصت‌های همکاری مشترک و سرمایه‌گذاری، اظهار داشت: ایالت خودمختار زاکسن درزمینه 12 تکنولوژی تصفیه آب و فاضلاب، کشاورزی و محیط‌زیست و تولید خودرو و صنایع مختلف و میکروالکترونیک شرکت‌های فعالی دارد که می‌تواند زمینه خوبی برای توسعه همکاری دو استان باشد.

وی وجود تکنولوژی‌های متعدد در قالب شرکت‌های کوچک را مزیت ایالت زاکسن عنوان کرد و افزود: این شرکت‌های کوچک می‌توانند در مورد قراردادها، خیلی سریع خود را وفق می‌دهند و نقش مؤثری در همکاری دو طرف داشته باشند.

وزیر کشاورزی و محیط‌زیست ایالت خودمختار زاکسن، با تأکید بر اینکه در این سفر به دنبال خریدار برای محصولات خود نیستیم، ابراز داشت: در آذربایجان شرقی، به دنبال تولید محصول با شراکت ایرانی‌ها و انتقال تکنولوژی هستیم.

اشمیت، با اشاره به اینکه دیدارهای دو روز اخیر حاکی از برقراری ارتباط خوب در آینده است، تصریح کرد: آلمان در دوران تحریم‌ها نیز ارتباطات خوبی با ایران داشت و باید ارتباط دو کشور در دوران جدید، بدون ترس از کشور خاص و بدون مشکل خاص پیش ببریم.