درحالی ‌که پیش از انتخابات روند اقتصاد ایران درتقاضا و قیمت دلار اندکی تغییر کرده بود، این روزها خریداران ارز پس از انتخابات، فروشنده شدند و به گفته فعالان بازار پیش‌بینی می‌شود که بازار تا پایان‌ سال نوسان جدی نداشته باشد.

اما در این خصوص اخبار روز بازار سکه نشان می‌دهد که سکه طرح جدید با ۷‌هزارتومان افزایش یک‌میلیون و‌هزارتومان و دلار با ۷تومان افت قیمت ۳۴۶۷تومان به فروش رسیده است، در بازار ارز هم دلار با ٧تومان کاهش ٣٤٦٧تومان، یورو با ١١تومان افت قیمت ٣٨٢٩تومان و درهم با ٣تومان کاهش ٩٥٤تومان فروخته شد.

عباس مسعودی رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران با اشاره به خرید ارز توسط فعالان بازار ارز قبل از برگزاری انتخابات، گفت: بعد از مشخص‌شدن نتایج آن و وجود آرامش درکشور، خریداران هفته گذشته ارز فروشنده شدند.

 او افزود: در این مدت عرضه و تقاضای بازار تغییر چندانی نداشته و آرامش نسبی بر بازار حاکم بود و درمقطع کوتاه قبل از انتخابات برخی دلالان و فعالان اقتصادی با تصور افزایش نرخ ارز بعد از برگزاری انتخابات، اقدام به خرید ارز کردند اما بعد از مشخص‌شدن نتایج آن و وجود آرامش درکشور، خریداران هفته گذشته ارز فروشنده شدند.