بورس تهران در معاملات امروز خود شاهد رفتار نوسانی سهامداران بود و ابتدا با افزایش و سپس کاهش مواجه شد.

 معاملات امروز بورس تهران در حالی آغاز شد که در ابتدای معاملات، رشد روز گذشته بورس ادامه پیدا کرد و بازار سهام با افزایش قیمت و تقاضا مواجه شد و تا کانال 78 هزار واحدی پیش رفت، اما در نیمه معاملات رویه معاملات تغییر کرد و بازار سرمایه از میسر خود عقب نشینی کرد.

به این ترتیب شاخص بورس تهران که در ابتدای معاملات امروز به کانال 78 هزار واحدی ورود کرده بود، در نیم ساعت اول معاملات مسیر خود را تغییر داد و با احتیاط سهامداران به رشد 116 واحدی و ماندن در کانال 77 هزار و 704 واحدی بسنده کرد و برای مثبت ماندن در این مسیر با تردید مواجه شد.

کارشناسان می‌گویند نزدیک شدن به برگزاری انتخابات مجلس در کنار انتشار گزارش‌های 12 ماهه و بودجه سال آینده شرکتها موجب احتیاط و تامل سهامداران و افزایش نوسان گیری در بازار شده است.

با این حال در بازار امروز گروه‌های پتروشیمی و پالایشگاهی مورد توجه اهالی تالارشیشه‌ای قرار گرفتند و موجب مثبت نگه داشتن شاخص بورس شدند به طوری که شرکتهای غدیر، پتروشیمی جم، پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه اصفهان، پتروشیمی فجر مبین به همراه ایران خودرو، تاپیکو و بانک پارسیان موجب مثبت ماندن شاخص بورس شدند.در این میان شرکتهای بانکی همچون بانک ملت، تجارت و صادرات در کنار خدمات انفورماتیک و کشتیرانی با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در معاملات روز سه شنبه شرکتهای پتروشیمی فجر، سایپا دیزل و تولید محور خودرو به همراه پالایشگاه تبریز از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و تجارت الکترونیک پارسیان، لیزینگ رایان سایپا و چادرملو بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

همچنین در بازار محتاطانه امروز بیش از 157 میلیون سهم به ارزش 442 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه از 336 هزار میلیارد تومان گذشت.