عرضه خودروهای ساندرو از سوی شرکت پارس خودرو موجب شده که شرکت ایران خودرو نیز برای ترغیب مشتریان شرایط ویژه‌ای برای فروش تندر۹۰ اتوماتیک در نظر گیرد.

عرضه رنو ساندرو که پلت‌فرم دیگری از ال۹۰ بوده و قرار بود سالها پیش تولید آن در زیرمجموعه سایپا(پارس خودرو) آغاز شود، سرانجام حالت عملیاتی به خود گرفت و طبق اعلام مسوولان این شرکت از یکشنبه ۲۲ آذرماه به فروش می‌رسد. همین موضوع سبب شده که ایران‌خودرو شرایط فروش ویژه‌ای را از همان روز برای مدل‌های اتوماتیک تندر۹۰ در نظر گیرد.

طبق اظهارات معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، تندر۹۰ با گیربکس اتوماتیک و با هدیه ویژه ۲.۵ میلیون تومانی به مناسبت حلول ماه ربیع الاول عرضه می شود. ضمن اینکه به منظور فراهم آوردن امکانات بیشتر برای مشتریانی که از ویلچر استفاده می‌کنند معادل هزینه، تجهیزات بالابر اتوماتیک(تا سقف ۲.۵ میلیون تومان) به آن ها پرداخت خواهد شد.

مصطفی خان کرمی اظهار کرده که در این طرح برای کسانی که به صورت فوری اقدام به خرید تندر اتوماتیک می کنند ۲.۵ میلیون تومان - هزینه تجهیزات بالابر اتوماتیک - و برای کسانی که به صورت قسطی خرید می‌کنند، ۸۰۰ هزار تومان علاوه بر شرایط اقساطی ویژه هدیه در نظر گرفته می‌شود.

به گفته وی متقاضیان می توانند از ساعت ۱۰ صبح روز یک شنبه ۲۲ آذرماه با مراجعه به نمایندگی های مجاز سراسر کشور و پایگاه اینترنتی ایران خودرو به خرید تندر اتوماتیک با هدیه ویژه مبادرت کنند.

طبق اعلام مدیر بازاریابی و فروش سایپا، ساندرو در مدل گیربکس دستی با قیمت ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و در مدل اتوماتیک با قیمت ۴۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش خواهد رسید. این در حالی است که قیمت نقدی تندر اتوماتیک ۴۷میلیون و ۱۹۶ هزار تومان است که در این طرح با قیمت نهایی ۴۴میلیون و ۶۹۶ هزار تومان به فروش خواهد رسید.

حال باید دید واکنش متقاضیان چگونه خواهد بود. آیا آنان حاضرند چهار میلیون تومان بیشتر بابت محصول جدید رنو بپردازند یا این‌که تخفیف ۲.۵ میلیون تومانی ایران خودرو وسوسه آنها را خاموش می‌کند. با این اوصاف به نظر می‌رسد باید منتظر خبرهای جدید از اعمال تخفیف‌های ویژه تندر۹۰ دنده دستی هم بود.