ملت ایران: یک کارشناس اصلاح‌طلب گفت: ۷۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل مسئله تحریم‌هاست و انتظار داریم در روزهای آتی که بخش قابل توجهی از تحریم‌ها برداشته می‌شود اتفاقات مثبتی صورت بگیرد.

داریوش قنبری کارشناس سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگویی در مورد رکود اقتصادی اظهار داشت: امروز دولت از رکود خارج شده است و نرخ رشد اقتصادی افزایش یافته است که البته باید در مورد افزایش بهتر رشد اقتصادی دولت تلاش‌های بیشتری صورت دهد.

وی در مورد بسته خروج از رکود دولت نیز اظهار داشت: بسته خروج از رکود دولت همچون یک مسکن بود تا ما را از این وضعیت بحرانی عبور دهد. چرا که دولت قطعا با رفع تحریم‌ها برنامه‌های بلندمدت خود را برای خروج از رکود ارائه خواهد داد.

نماینده اسبق مردم ایلام در مجلس در مورد وام خودرو نیز گفت: دولت منابعی را به مردم اختصاص داد تا مردم بتوانند با استفاده از این منابع از کارخانجات صنعتی همچون ایران خودرو و سایپا خرید کنند تا آنها را از بحران نجات دهند بنابراین این مسکن هم برای مردم است و هم برای خودروساز.

قنبری رکود را میراثبه جا مانده از دولت محمود احمدی‌نژاد دانست و گفت: در آخر دولت دهم رشد اقتصادی به منفی ۵.۸ درصد رسید و نرخ رشد اقتصادی منفی شد. بنابراین این رکود به دلیل تحریم‌ها و مدیریت ناصحیح دولت گذشته شکل گرفت و دولت روحانی میراث‌دار دولت گذشته است.

وی بر خلاف کارشناسان اقتصادی که معتقدند فقط ۲۰ درصد از مشکلات کشور با رفع تحریم‌ها برطرف خواهد شد، گفت: ۷۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل مسئله تحریم‌هاست و انتظار داریم در روزهای آتی که بخش قابل توجهی از تحریم‌ها برداشته می‌شود اتفاقات مثبتی صورت بگیرد.

وی در پایان سرمایه‌گذار خارجی و آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران را بهترین منابع برای خروج واقعی از رکود معرفی کرد.