ملت ایران: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو گفت: تا پایان سال ۹۵ یکی از محصولات جدید از برند رنو، پژو و سوزوکی به بازار ایران عرضه خواهد شد.

هاشم یکه‌زارع درباره طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی اظهار کرد: هر متقاضی خودرو که مدارکش تکمیل باشد، حدود یک ماه بعد خودرو به آن تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو با بیان اینکه از این طرح استقبال شده اما پیش‌بینی می‌شود این استقبال از سوی مردم همچنان ادامه داشته باشد، گفت: در فرآیند تولید هر خودرو تا مرحله تست آن، مراحل مختلفی مانند شماره‌گذاری، تعیین تکلیف بدهی مشتری و تامین نقدینگی وجود دارد که این مراحل در ایران خودرو در گذشته تقریبا سه ماه طول می‌کشید اما توانستیم در سال ۹۳ این مدت را به ۱۶ روز کاهش دهیم. با توجه به اینکه در سال گذشته تولید ایران خودرو حدود ۲۲۰۰ دستگاه بود، یعنی ما در هر لحظه ایران خودرو ۳۵ هزار دستگاه موجودی داشته باشیم، افزایش موجودی انبار طبیعی خواهد بود. بنابراین بالای ۳۵،۳۶ هزار تا مازاد ما می‌شود.

او افزود: ما در ایران خودرو حدود ۳۹ هزار خودرو داریم و مازادی که در انبار کارخانه است، ۳ هزار تا ۴ هزار خودرو بیشتر نیست.

یکه‌زارع درخصوص همکاری‌های جدید با شرکای خارجی گفت: ما قبلا با شرکت رنو، پژو و سوزوکی همکاری داشتیم اما به این سه شرکت، یک شرکت خارجی اروپایی دیگر اضافه خواهد شد.

او در خصوصی همکاری ایران با کمپانی بنز گفت: شرکت بنز همچنان شریک ما است اما این کمپانی بیشتر خودروهای لوکس را وارد بازار ایران می‌کند. ما قراردادهای پنج ساله‌مان با این شرکت برای خودروهای سواری و تجاری آماده است و به محضی که شرایط مساعد شد، امضا خواهد شد.

یکه‌زارع افزود: هر قراردادی که امضا می‌شود و استارت آن زده شود، یک سال و نیم طول می‌کشد که محصول آن کمپانی در بازار و خیابان دیده شود. فرقی هم ندارد. رنو، بنز، پژو، سوزوکی باشد!

او گفت: دو محصول جدید در ایران‌خودروطراحی شده است و شاید تا انتهای سال ۹۵ یکی از این محصول جدید از چهار برند خارجی به بازار داخلی عرضه شود اما ممکن است شرایط مساعد نباشد و اوایل سال ۹۶ عرضه کنیم.