یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط اقتصادی با کشورهای اروپایی خبرداد.

عوض حیدرپور اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به خصوص در موضوع پرونده هسته‌ای نشان داد به معنی واقعی کلمه اهل مذاکره و تعامل است، همچنان که در جریان اجرای برجام نیز اگر طرف مقابل اختلافی در مسیر اجرا ایجاد نکند، جمهوری اسلامی ایران همانطور که بسیار دقیق و جدی مذاکره کرده در اجرا هم کوشا خواهد بود و طرفین می توانند با همراهی یکدیگر برجام را عملیاتی کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی توسعه و روابط تعامل با همه کشورهای دنیا به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا را دارد، افزود: با استقبال و رویکرد شایانی که جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اروپایی بعد از برجام از خود نشان دارند همکاری کشورها علاوه بر مسایل سیاسی می تواند در ابعاد اقتصادی هم ادامه یابد و ان شاء الله دو طرف بعد از رویکرد سیاسی می توانند فعالیت های اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس با اشاره به وجود سابقه و تجربه تلخ ایران از رفتار برخی کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ملت ایران بعضا دخالت های ناروا و بی جایی را از سوی این کشورها شاهد بوده است و اگر این کشورها تعهد اخلاقی بدهند که در امور داخلی ایران دخالت نکنند و نگاهشان به ایران نگاه به یک کشور مستقل از همه ابعاد باشد، در این صورت جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط اقتصادی خود را با این کشورها توسعه دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان نفوذ احتمالی کشورهای غربی به بهانه گسترش واردات اقتصادی به ایران را برای ملت ایران غیر قابل قبول توصیف کرد.