به گزارش سایپا نیوز مهدی جمالی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده گروه خودروسازی سایپا در سال جاری ۸۰ درصد برنامه صادرات خود را عملی می کند، ضمن آنکه محصولات سایپا اکنون به پنج کشور صادر می شود.
وی بر ضرورت جلب رضایت مشتریان از محصولات گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد و افزود: این شرکت به دنبال عرضه محصولات جدیدی است تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند و در این راستا هفته گذشته تولید انبوه خودرو ساندرو در این گروه آغاز شد و تا پایان ماه جاری این خودرو را نیز به بازار عرضه می کند.
وی با اشاره به نشست امروز صنعت خودرو و قطعه سازان با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: دراین نشست مشکلات فراروی صنعت خودروسازی کشور مورد بحثو بررسی قرار گرفت و با ارائه راهکارهای مناسب مقرر شد با استفاده از منابع مالی دولت و تسهیلات بانکی کمبود منابع مالی خودروسازان و قطعه سازان برطرف شود.
وی گفت: سایپا به عنوان بزرگ ترین صادرکننده خودروی کشور برای رویکرد مشتری مداری اهمیت زیادی قائل است و در این راستا توانسته ۸۰ درصد صادرات خودروی کشور را به خود اختصاص دهد.
جمالی اظهار داشت: هرچند که نخریدن خودرو توسط مردم مشکلاتی را برای بخش تولید بوجود آوردهاما صنعت خودروسازی توانسته با تنوع فروش محصولات خود شرایط را به وضعیت عادی بازگرداند تا بتواند فروش محصولات خود را افزایش دهد.
وی افزود: سایپا بر ضرورت رعایت استانداردهای ملی در تولید محصولات خود تاکید دارد و علاوه بر استانداردهای ملی برای افزایش صادرات خود به برخی از کشورهای جهان استانداردهای کشورهای خلیج فارس را که بسیار سخت تر از استانداردهای ایران هستند را اجرایی کرده است.
وی اضافه کرد: طی سه سال گذشته به علت تحریم های ظالمانه نقدینگی خودروسازان بسیار کاهش پیدا کرد اما امیدواریم با ارتقای کیفیت و افزایش فروش، کمبود منابع مالی خودروسازان و قطعه سازان برطرف شود.
وی با اشاره به میزان تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا، افزود: این گروه هم اکنون روزانه به طور متوسط هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو تولید می کند که می تواند آن را به دو هزار دستگاه در روز افزایش دهد.