برخلاف سال‌های گذشته که بازار خودرو گرم و پررونق بود و قیمت‌ها سیر صعودی داشت، این بازار در بهار سال ۱۳۹۴ نه‌تنها گرم و پررونق نبود، بلکه قیمت‌ها نسبت به شب عید کاهشی بود.

در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۴ قیمت‌ها در بازار خودرو نسبت به شب عید سیر نزولی را طی می‌کرد و خرید و فروش نسبت به بهار سال گذشته در بازار رونق کمتری داشت.

در حال حاضر وقتی از نمایشگاه‌داران خودرو درباره وضعیت بازار سوال می‌شود، عنوان می‌کنند که در این مدت بازار بی‌رونقی داشتند و تقاضا برای خرید خودرو، به خصوص خودروهای صفر کیلومتر کمتر بوده است.

گفته می‌شود یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو، افزایش تولید نسبت به سال گذشته بوده و این موضوع باعثافت قیمت‌ها در بازار شده است.

بر این اساس، بررسی قیمت‌ها در بازار در بهار امسال و تفاوت آنها با پایان گذشته نشان می‌دهد که پراید ۱۱۱ در حال حاضر در بازار ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و این در حالی است که قیمت آن در پایان سال گذشته ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

همچنین پراید ۱۳۱ SE در حالی که در سال گذشته با قیمت ۲۰ میلیون و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شد، هم‌اکنون در بازار ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. خودرو تیبا نیز در پایان سال گذشته ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رفت، اما الان با قیمت ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. در همین حال، پژو ۴۰۵ بنزین‌سوز در سال گذشته ۳۰ میلیون تومان قیمت داشت که در حال حاضر در بازار با قیمت ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

از سوی دیگر، در بازار خودرو قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز در پایان سال گذشته ۳۲ میلیون تومان بود، اما در حال حاضر با قیمت ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین سمند EF۷ دوگانه‌سوز در حالی که پارسال ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما هم‌اکنون در بازار ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پژوپارسTU۵ نیز در حالی که پارسال با قیمت ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفت، امسال ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پژوپارسال سال معمولی نیز در حالی که پارسال ۳۸ میلیون تومان قیمت داشت، هم‌اکنون در بازار ۳۶ میلیون تومان است.