شاخص کل بورس تهران که از آن به عنوان دماسنج اقتصاد ایران نام می‌برند، امروز با ثبت رکوردی جدید در دو ماه گذشته، با ۱۰۰۰ واحد افزایش به ۶۳۵۵۹ واحد رسید که نشان از بازگشت تدریجی امید و اعتماد به جمع میلیونی بورس بازان ایرانی می‌دهد.

افزایش ۱۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس در یک روز آن هم در ماراتن نفس گیر مذاکرات هسته ای که به رغم نظر برخی از فعالان سیاسی، به خط پایان نزدیک می‌شود و همچنان تراژی پرانتزهای باز دران قابل مشاهده است، رکوردی جدید در بورس کشور در سال ۹۴ بود. شاخص کل بورس تهران که از آغاز مذاکرات هسته ای، افت بیش از ۱۸ هزار واحدی را تجربه کرده است و بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار کاهش یافته است، امروز در پایان معاملات، بیش از هزار واحد سبز شد و سهامداران را به هفته‌های آینده خوش بین کرد. مثبت شدن ۱۰۰۰ واحدی شاخص کل در امروز، موجی از خوشحالی و امید را بین میلیون ها کاربر فعال در انجمن‌های اینترنتی بورس کشور به راه انداخته است و اکثریت مخاطبان این شبکه ها، از صف خرید شدن شمار زیادی از سهم‌های بازار، خرسند شده‌اند. پرتال مدیریت فناوری بورس تهران امروز اعلام کرد که نمادهایی چون: وبصادر، وبملت، خپارس، خودرو، ونفت و تاپیکو، پر بیننده‌ترین و پرمخاطب‌ترین نماد شرکت ها در بورس تهران بودند که سبب مثبت شدن هزار واحدی شاخص کل را فراهم کردند.

صعود یک هزار واحدی شاخص کل در یک روز، بازتاب گسترده ای در رسانه‌های مجازی حوزه بورس و اقتصاد کشور داشته است که پرتال‌های تالار بورس، بورس نیوز، بورسی، بورس ۲۴، بورس پرس، تحلیل سهم و sena. ir به آن پرداختند و تحلیل‌های مختلفی از ثبت این صعود ارائه کردند.

برای آگاهی از جزییات روزانه بازار سرمایه، به پرتال tsetmc. com مراجعه کرده و اخبار ۵ شنبه‌های ما را در گزارش هفتگی ICT مشاهده کنید.