شاخص بورس تهران در معاملات امروز روند نزولی خود را شدت داد و با کاهش ۲۳۴ واحدی رو به رو شد.

بورس تهران که در معاملات روزهای گذشته در مدار نزولی در حال حرکت بود، امروز به مسیر حرکتی خود شدت داد و به کانال ۶۲ هزار واحدی سقوط کرد.

انتظار سهامداران برای نتیجه مذاکرات هسته‌ای و کمبود نقدینگی شدید در بازار سرمایه موجب شده است تا بورس تهران گرفتار نزول شده و با کاهش داد و ستد و تمایل سهامداران برای فروش و در نتیجه بازگشت شاخص به کانال ۶۲ هزار و ۹۵۲ واحد همراه شود.

در بازار امروز بورس تهران اغلب شرکت‌ها قرمز رنگ شدند و شرکت‌هایی همچون بانک ملت، تجارت، مپنا، فولاد خوزستان، پتروشیمی مبین، فولاد مبارکه و ایران خودرو بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند و آن را ۲۳۴ واحد کاهش دادند؛ در مقابل کشتیرانی و پتروشیمی خارک مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

در بازار امروز شرکتهای بورسی تقاضای ضعیفی برای خرید داشتند به طوری که گروه صنعتی بارز، داروپخش و فولاد خراسان تقاضای ناچیزی را به خود اختصاص دادند در مقابل شرکتهای نفت پارس، سرمایه گذاری صنعت نفت و پتروشیمی فناوران بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

امروز در مجموع ۷۴۰ میلیون سهم به ارزش ۱۳۹ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۷۷ هزار میلیارد تومان افت کرد.