مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی با اشاره به ذخیره سازی بیش از ۲.۱ میلیارد لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت، گفت: این ذخیره بنزین باید تا پایان شهریور مصرف شود و در غیر این صورت می‌سوزد.

هیات دولت مصوبه ای را به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ کرده است که مطابق با این مصوبه پر سر و صدای بنزینی باید مردم حداکثر تا پایان شهریور ماه سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های هوشمند سوخت را مصرف کنند.

بر اساس مصوبه دولت در صورتی که این سهمیه ذخیره شده بنزین ۷۰۰ تومانی مصرف نشود به صورت خودکار سوزانده خواهد شد.

سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به ذخیره بالای بنزین ٧٠٠ تومانی موجود در کارت‌های سوخت گفت: براساس آخرین آمار در روز یکم خرداد ماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین ٧٠٠ تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلت ها وجود داشته است که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریور ماه امسال از آن بهره مند شوند.

از این رو مردم برای آنکه بتوانند از حداکثر سهمیه ذخیره شده بنزین ۷۰۰ تومانی خود تا پایان شهریور ماه استفاده کنند باید به طور متوسط روزانه ۱۷.۵ تا ۱۸ میلیون لیتر بنزین ۷۰۰ تومان خریداری و مصرف کنند.

خرید این حجم بنزین ۷۰۰ تومانی به طور روزانه قطعا منجر به افزایش مصرف این فرآورده نفتی به ویژه در آستانه فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی و برون شهری مردم خواهد شد.