تسنیم، ‌ اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۴.۸۴ دلار افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۷.۳ دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت اوپک در ماه مارس ۲۰۱۵ برابر با ۵۲.۴۶ دلار معامله شده بود. تمامی نفت‌های این سازمان در ماه آوریل ۲۰۱۵ با افزایش قیمت مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه آرویل امسال ۴.۹۹ دلار در هر بشکه نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافته و به ۵۶.۲۶ دلار در هر بشکه رسیده است. در مارس ۲۰۱۵ این نفت در برابر ۵۱.۲۷ دلار در هر بشکه معامله شده بود.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان آوریل ۵۰.۸۸ دلار بوده است. این رقم برای مدت مشابه سال قبل ۱۰۴.۵۴ دلار گزارش شده است.

قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه آوریل امسال به ازای هر بشکه به این شرح بوده است: نفت سبک عربستان ۵۷.۷۳ دلار، نفت سبک عراق ۵۵.۶۱ دلار، نفت بونی‌لایت نیجریه ۶۰.۶۵ دلار، ‌سیدر لیبی ۵۸.۴ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۶۱.۱۲ دلار، نفت صادراتی کویت ۵۵.۹۶ دلار، نفت مارین قطر ۵۸.۵۱ دلار، مری ونزوئلا ۴۹.۴۹ دلار، موربان امارات ۶۱.۶۶ دلار، اورینت اکوادور ۵۲.۷۳ دلار و صحرای الجزایر ۵۹.۷۵ دلار.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه با افزایش ۳.۵۷ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۹.۵ دلار در هر بشکه رسید. نفت سبک آمریکا نیز با افزایش ۶.۶۶ دلاری در برابر ۵۴.۴۳ دلار در هر بشکه معامله شد.