طلا در بازار جهانی با کاهش تقاضا از سوی چین و صعود دلار که تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبرو شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات سه شنبه بازار سنگاپور حداکثر ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۲۲۶ دلار رسید و تا سال ۱۲ و ۳۵ دقیقه ظهر به وقت محلی ۱۲۲۸ دلار معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل به ۱۲۲۷ دلار رسید.

طلا روز دوشنبه برای سومین روز معامله متوالی افزایش یافته بود که طولانی‌ترین روند صعودی در شش هفته گذشته بود اما بازارها در چین از روز چهارشنبه به مدت یک هفته به مناسبت تعطیلات سال نوی چینی تعطیل خواهند بود که به معنای کاهش تقاضای خرید از سوی این کشور به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان خواهد بود.

همچنین دلار قوی‌تر که معاملات طلا به دلار را برای خریداران را برای خریداران ارزهای خارجی گران می‌کند، صعود این فلز را محدود کرد.

این فلز زرد از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به بحران بدهی یونان و بی‌ثباتی مجدد در منطقه یورو، اقدام بانک‌های مرکزی اروپا و آسیا در اجرای تدابیر محرک مالی برای پشتیبانی از رشد اقتصادی که احتمال به تعویق افتادن افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا را مطرح کرد ۳.۷ درصد رشد کرده است.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۷.۲۰۹۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۲۰۳ دلار رسید و هر اونس پالادیم با ۰.۱ درصد کاهش، ۷۸۸ دلار معامله شد.