رامین منافی در گفت و گو با سایپانیوز با اشاره به آغاز مراحل آماده سازی خط تولید این خودرو در سایپا، اظهار کرد: عملیات نصب تجهیزات خط تولیدخودرو H۲۰۰ توسط واحدهای مرتبط شکت سایپا و با حضور نمایندگان شرکت برلیانس در حال انجام است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید آزمایشی این خودرو از هفته دوم بهمن ماه در سایپا آغاز خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر کار نصب تجهیزات و ابزارآلات خطوط تولید این خودرو از قبیل فیکسچرها، تجهیزات نقطه جوش و سیستم های انتقال در سالن بدنه و اصلاح زیرساخت ها و همچنین سیستم های انتقال و تجهیزات خط در سالن های رنگ و مونتاژ در حال انجام است.

وی بیان کرد: در فاز نخست، تولید ۱۵ هزار دستگاه خودرو H۲۰۰ تا پایان سال آینده در دستور کار قرار دارد و از سال ۹۵ تولید این خودرو با حداکثر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که خودرو H۲۰۰ برخوردار از استاندارد آلایندگی یورو۵ است، تصریح کرد: سه ماه پس از اجرای طرح تولید انبوه مدل صندوقدار یا H۲۳۰، تولید مدل هاچ بک این خودرو با نام H۲۲۰ نیز بر روی همان خط در سایپا آغاز خواهد شد.

منافی در ادامه تاکید کرد: با توجه به این که گروه خودروسازی سایپا خود را موظف به خودکفایی بیش از ۳۰ درصد از قطعات محصولات جدید در داخل کشور می داند، برنامه تولید قطعات این خودروها نیز در شرکت های زنجیره تامین در حال اجرا است.

مدیر پروژه خودرو H۲۰۰ در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: خودرو H۲۰۰ دارای امکاناتی نظیر گیربکس AMT، ۱۶ سوپاپ، حجم موتور ۱۵۰۰ سی سی و مصرف سوخت به طور متوسط ۶ لیتر در هر یکصد کیلومتر بوده و با توجه به زیبایی ظاهری، مطمئناً سهم بسیار مناسبی از بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

وی برخورداری از دو کیسه ایمنی هوا، سانروف برقی، رایانه اطلاعات سفر، سنسور پارک دنده عقب را از دیگر تجهیزات و امکانات مدل فول آپشن این خودرو خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به تولید انبوه این خودرو در داخل قیمت آن نیز مناسب خواهد بود.

مدیر پروژه H۲۰۰ سایپا در پایان افزود: سال آینده با اجرای برنامه توسعه محصول و عرضه خودروهای متنوع و گوناگون توسط گروه خودروسازی سایپا، این گروه سهم قابل توجهی از بازارهای داخلی و صادراتی را به خود اختصاص خواهد داد.