امیرعباس عبادی در خصوص شرایط کنونی بازار سرمایه گفت: روند کاهشی شاخص بورس از دیماه سال گذشته تحت تاثیر تصمیمات مجلس در خصوص مواردی چون افزایش نرخ خوراک پتروشیمی و بهره مالکانه و نیز کاهش بودجه عمرانی سال ۹۳ آغاز شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تصمیمات سازمان بورس از جمله انتقال ۱۴ شرکت به بازار توافقی هم در این زمینه بی تاثیر نیست افزود: البته نباید از رقابت بانکها برای جذب سپرده جهت افزایش نقدینگی غافل شد که این موضوع هم به ریزش بیشتر بازار سرمایه دامن زد.
وی ادامه داد: در سالجاری نیز موضوعاتی چون عدم رسیدن به توافق و تمدید مذاکرات سیاسی و کاهش قیمت نفت به ادامه روند نزولی بورس کمک کردند؛ هر چند که عربستان در بودجه سال آینده خود نفت ۸۰ دلاری را پیش بینی کرده است که این موضوع می تواند سیگنال خوبی برای اقتصاد کشور باشد که تاثیر روانی خود را بر بازار سرمایه بگذارد.
این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که در حال حاضر ریسک های اقتصادی و سیاسی بر رکود و بی رونقی معاملات بازار سرمایه سایه انداخته است گفت: تا زمانی که ابهامات موجود در این زمینه از بین نرود شرایط فعلی کماکان باقی خواهد ماند.