به گزارش ملت ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ارزشیابی کیفی فروردین ماه امسال، ۱۲ خودروی سواری مورد بررسی قرار گرفته که این تعداد نسبت به ماه قبل ۷۰.۳ درصد کاهش یافته است.

بر همین اساس از این تعدادخودروی بررسی شده، ۷ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و ۵ مدل در سطح کیفی خوب قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش، خودروی تیانا با نمره منفی ۳.۳ همچون دوره های قبل در صدر جدول قرار دارد اما با حذف ویتارا و مگان از جدول، تندر ۹۰ پارس خودرو با نمره منفی ۲۰.۲ در رده دوم و مدل ایران خودرو با نمره منفی ۲۵.۲ در رده سوم جدول جای گرفته اند.

همچنین خودروی پژو ۲۰۶ که در چندماه گذشته به دلیل توقف تولید از این جدول حذف شده بود، مجدد مورد بررسی قرار گرفته و با نمره منفی ۲۷ در رده چهارم جای گرقته است.

بر همین اساس خودروهای وولکس C۳۰، لیفان ۶۲۰، ام وی ام ۵۳۰، پژو ۴۰۵ و سمند رده های پنجم تا نهم جدول را به خود اختصاص داده اند.

واما رده های پایانی دهم تا دوازدهم جدول نیز به خودروهای ام وی ام X۳۳، و پراید X۱۳۱ شرکت سایپا و پارس خودرو اختصاص دارد.

لازم به ذکر است در بخش عیوب فنی و عملکردی خودروهای سواری، سایپا X۱۳۱ و لیفان ۶۲۰ بیشترین نمرات منفی را کسب کردند و از طرفی شاهد بهبود ۲۷.۵ درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای تندر۹۰ پارس خودرو و MVMX۳۳ است.

همچنین در بخش تزئینات و مونتاژی خودروهای سمند، MVMX۳۳ و سایپا X۱۳۱ پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. در ضمن شاهد بهبود ۶.۵ درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تغییر برای خودروی تندر۹۰ ایران خودرو و MVM۵۳۰ است.

گفتنی است در بخش بدنه خودروهای سایپا X۱۳۱ و سایپا X۱۳۱ پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را کسب کردند، همجنین نسبت به ماه قبل افت ۱۲.۲ درصدی را شاهد هستیم که بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای تندر۹۰ ایران خودرو و MVM۵۳۰ است.

در بخش رنگ، خودروهای سایپا X۱۳۱ پارس خودرو، MVMX۳۳ و Voleex C۳۰ بیشترین نمرات منفی را کسب کردند، به طوریکه شاهد تنزل ۹.۶ درصدی نسبت به ماه قبل بودیم که خودروهای MVMX۳۳ و پژو ۴۰۵ نقش بسزایی در این روند نزولی دارند.