عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شورای رقابت موظف شده است تا با کاهش قیمت خودروها، نرخ جدید را به زودی اعلام کند.
کمال الدین پیرموذن پیش از ظهر امروز در نشست با گروه ها و اقشار مختلف مردمی در اردبیل اظهار کرد: باوجود آن که دولت و شخص رئیس جمهور نتوانسته بود شورای رقابت را به عدم افزایش قیمت خودرو موظف کند ما در کمیسیون با توجه به اطلاعات بسیار دقیق و موثقی که در خصوص صنعت خودروسازی داشتیم موفق شدیم تا جلوی این افزایش گرفته شود.
وی گفت: این اطلاعات و منابع موثق از طریق طرح تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی به دست آمده بود و ما در جریان درآمدهای کلان صنایع خودروسازی و تخلفات آشکار آن ها در برخی از حوزه ها بودیم که از این طریق مطالبات مردم و برنامه های دولت و مجلس با کاهش قیمت در جریان بوده و بر این امر تاکید داشتیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ما شورای رقابت را قانع کردیم که از افزایش قیمت خودروها دست بردارد و به زودی با قیمت گذاری جدید، شورای رقابت به تقلیل و کاهش قیمت ها دست خواهد زد تا نگرانی و دغدغه مردم از این محل برطرف شود.
پیرموذن افزود: در کنار کاهش قیمت ما در زمینه افزایش کیفیت با بها دادن به واردات خواستار ارتقای بهره وری و تکمیل صنایع داخلی شدیم تا صنعت خودروسازی با ایجاد بازار رقابت بتواند کیفیت خود را افزایش دهد.
وی با اشاره به سفر هفته آینده معاون راهبردی رئیس جمهور به استان اردبیل عنوان کرد: در این سفر ما از طرف مردم و به نمایندگی از آن ها چند درخواست اصلی را مطرح خواهیم کرد که یکی از آن ها صدور مجوز ترک تشریفات مناقصه راه آهن اردبیل میانه با برخورداری از ۱ میلیارد دلار از منابع فاینانس چین است.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از نوبخت درخواست خواهیم کرد تا نسبت به تامین مالی ۲۵۰ میلیون یورو بانک توسعه اسلامی برای پروژه پایاب سد خدا آفرین اقدامات لازم را انجام داده و صدور مجوز لازم برای توسعه بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل را سرعت بخشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پیرموذن در پایان سخنان خود گفت: ما در این سفر با دفاع از حق و حقوق ضایع شده برخی از استخدامی ها خواستار جذب آن ها می شویم. با توجه به شکایت ها و گله مندی مردمی از وضعیت آب شرب اردبیل خواستار ارتقای سطح کیفی بهداشتی و فیزیکی آب اردبیل خواهیم شد.
۱۷۵۰۳